10 فریم ورک برتر جاوااسکریپت برای سال 2020

JavaScript یک زبان چند پارادایم است که از سبک های برنامه نویسی مبتنی بر رویداد ، functional و دستوری (از جمله شی گرا و مبتنی بر نمونه های اولیه) پشتیبانی می کند. در ابتدا JavaScript فقط برای سمت کلاینت استفاده می شد. با این حال ، این روزها از JavaScript به عنوان یک زبان برنامه نویسی سمت سرور نیز استفاده می شود. به طور خلاصه ، فقط با یک جمله ساده - JavaScript زبان وب است.

فریم ورک JavaScript چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

فریم ورک JavaScript یک فریم ورک کاربردی است که در جاوا اسکریپت نوشته شده است و در آن برنامه نویسان می توانند توابع را دستکاری کرده و هرطور که راحت هستند از آنها استفاده کنند.

فریم ورک ها برای طراحی وب سایت ها سازگارتر هستند و از این رو ، بیشتر توسعه دهندگان وب سایت آن را ترجیح می دهند. فریم ورک های JavaScript نوعی ابزاری هستند که کار با JavaScript را آسان تر و هموار تر می کنند. این فریم ورک ها همچنین باعث می شود که برنامه نویس بتواند اپلیکیشن را به صورت responsive کد بزنند. responsive بودن دلیل دیگری است که فریم ورک های جاوا اسکریپت ،هنگام استفاده از زبان های ماشین سطح بالا گزینه های محبوبی می شوند. بیایید نگاهی به بهترین چارچوب های JS در سال 2020 بیندازیم.

10 فریم ورک برتر JavaScript

1. Angular

Angular - JavaScript Framework یکی از فریم ورک های قدرتمند ، کارآمد و Open source جاوااسکریپت است. Google این فریم ورک را مدیریت می کند و برای استفاده برای توسعه یک برنامه تک صفحه ای(SPA) استفاده می شود و HTML را در اپلیکیشن ها گسترش می دهد .

2. React

فریم ورک React که توسط فیس بوک ایجاد شده ، در مدت زمان کوتاهی محبوبیت زیادی کسب کرده است و برای توسعه و بهره برداری از رابط کاربری پویا صفحات وب با ترافیک ورودی بالا استفاده می شود. React کار استفاده از DOM مجازی را انجام می دهد ، و از این رو ، ادغام آن با هر اپلیکیشنی ساده است.

3. Vue.js

Vue - JavaScript Framework گرچه در سال 2016 توسعه یافته است اما جای خود را در بازار باز کرده است و با ارائه ویژگی های مختلف ، ارزش خود را اثبات کرده است. حالت ادغام دوگانه آن یکی از جذاب ترین ویژگی ها برای ایجاد اپلیکیشن های SPA یا تک صفحه ای است. Vue.js یک بستر بسیار معتبر برای توسعه cross-platform است.

4. Ember.js

معرفی Ember.js به بازار نرم افزار در سال 2015 بود و از آن زمان به بعد با حوزه کار گسترده خود محبوبیت پیدا کرد. ویژگی های Ember.js از bind دو طرفه داده های پشتیبانی می کند و از این رو ، یک بستر قابل اعتماد برای دستیابی به رابط های کاربری پیچیده ایجاد می کند. وب سایت های محبوب مانند LinkedIn ، Netflix ، Nordstrom و بسیاری دیگر، از پلتفرم Ember.JS برای وب سایت های خود استفاده می کنند.

5- Meteor

همانطور که از نام Meteor پیداست ناحیه کاری Meteor بسیار گسترده است زیرا تقریبا بخش قابل توجهی از توسعه نرم افزار را شامل می شود. استفاده از این فریم ورک شامل موارد قابل توجهی مانند توسعه back-end ، مدیریت بانک اطلاعاتی ، منطق برنامه و ارائه front end است.

6. Mithril

Mithril یک فریم ورک جاوا اسکریپت سمت کلاینت است که در درجه اول در توسعه برنامه های تک صفحه مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که هیچ تابع مشتق شده ای از کلاس پایه وجود ندارد ، اجرای این فریم ورک ساده تر است. Mithril سبک (gzip <8kb) ، سریع است و برنامه های مسیریابی و XHR را ارائه می دهد و دارای چند ویژگی مشابه React است.

7. Node.js

Node.js یک محیط زمان اجرا جاوا اسکریپت سمت سرور است که روی Cross platform کار می کند و open source است. این فریم ورک با معماری رویداد محور خود قادر به دریافت I / O آسنکرون است. در محیط JavaScript Runtime کار می کند و از این رو خواص مشابه JAVA مانند نخ ، پکیج ها ، تشکیل حلقه ها را نشان می دهد.

8. Polymer

Polymer یک کتابخانه open source جاوااسکریپت است که توسط گوگل ساخته شده است و می تواند بدون ورود به یک سطح پیچیده ، عناصر وب سایت را ایجاد کند. همچنین ، از bind یک طرفه و دو طرفه داده های پشتیبانی می کند ، از این رو یک منطقه برنامه کاربردی گسترده تر ایجاد می کند.

9. Aurelia

فریم ورک Aurelia آخرین نسخه جاوا اسکریپت است که می تواند برای پیاده سازی هر رابطی مورد استفاده قرار گیرد و نسل بعدی فریم ورک توسعه وب سایت های بسیار قوی تر است. فریم ورک Aurelia می تواند HTML را برای اهداف مختلف از جمله bind کردن داده گسترش دهد. همچنین ، معماری مدرن Aurelia ابزار هایی برای تفسیر همزمان سمت سرور و سمت کلاینت ارائه می دهد.

10. Backbone.js

Backbone.js یکی از محبوب ترین فریم ورک های جاوا اسکریپت است اما درک و یادگیری کمی دشوار است. می توان از آن برای ایجاد برنامه های تک صفحه ای استفاده کرد. توسعه این فریم ورک شامل این عقیده است که کلیه عملکردهای سمت سرور باید از طریق API جریان داشته باشند که با نوشتن کد کمتر به دستیابی به عملکردهای پیچیده کمک می کند.

این 10 فریم ورک برتر جاوا اسکریپت است که ما دوست داریم. کدام یک مورد علاقه ی شما است؟

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است