چرا باید Angular را یاد بگیریم؟

Angular چیست؟
Angular  یک فریم ورک Javascript است که توسط توسعه دهندگان برای ساختن برنامه های وب ، دسکتاپ و موبایل استفاده می شود. توسعه برنامه های Angular شامل استفاده از typescript ، که یک مجموعه از Javascript است ، همراه با HTML ، CSS و غیره است. کد نوشته شده در Typescript به Javascript کامپایل می شود و در مرورگر ارائه می شود. Angular یکی از محبوب ترین چارچوب های Javascript برای ساختن برنامه های وب است. تا به امروز سه نسخه محبوب Angular وجود داشته است - Angular 1 (که با نام AngularJS نیز شناخته می شود ( ، پس از آن Angular 2 و .Angular 4
AngularJS و Angular 2 با یکدیگر تفاوت دارند. با این حال ، Angular 2 و Angular 4 شباهت های بسیاری دارند. Angular 4  نیز با Angular 2 سازگار است ، یعنی کد نوشته شده در Angular 2 در4Angular  خوب کار خواهد کرد.
ممکن است بپرسید که چرا Angular 3 منتشر نشد؟ خوب ، برخی مشکلات نسخه سازی در ماژول های داخلی وجود داشت. از این رو ، تیم Angular تصمیم گرفت که از نسخه 3 Angular را پرش کند و مستقیماً سراغ انتشار Angular 4 رفت و نسخه 5 و 6 از Angular نیز به تازگی منتشر شده است ، و Angular 7 نیز در ماه سپتامبر یا اکتبر 2018 منتشر شد. تیم Angular  وعده داده هر سال دو بار Angular را ارتقاء دهد ، نسخه های جدید Angular اغلب به بازار عرضه می شوند. با این حال ، Angular 4 از الان محبوب ترین در میان آنها است و استفاده گسترده ای دارد. تمام نسخه های Angular  از 2 و بالاتر با نسخه های قبلی سازگار هستند.
مزایای استفاده از Angular
چندین مزیت در استفاده از Angular وجود دارد که برخی از آنها در زیر ذکر شده است.
Angular  از برنامه های تک صفحه ای پشتیبانی می کند.
برنامه های Single page نوعی برنامه وب است که یک صفحه HTML را بارگذاری می کند و طبق تعامل کاربر با برنامه وب ، صفحه به صورت پویا به روز می شود. برنامه های تک صفحه ای ، همچنین به عنوان SPA ها نیز شناخته می شوند و می توانند بدون بارگذاری صفحه وب کامل ، برای بارگیری داده ها در برنامه ، با سرورهای back-end ارتباط برقرار کنند. SPA ها تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند زیرا هیچ کس دوست ندارد مدت زیادی برای بارگذاری مجدد صفحه کامل صبر کند. Angular  از توسعه SPA پشتیبانی می کند ، و از این رو ارزش یادگیری دارد!
اتصال دو طرفه داده 
در => Angular  2.x ، اتصال داده دو طرفه با استفاده از ngModel انجام می شود. فواید اصلی اتصال داده های دو طرفه تقریباً بازیابی خودکار (و به روزرسانی های آن) از پایگاه داده است. هنگامی که پایگاه داده به روز می شود ، UI نیز فوراً به روز می شود.
ماژولار بودن در Angular
شما می توانید ماژولار بودن در Angular را اینطور درنظر بگیرید که کد ها داخل جعبه ای قرار دارند. این جعبه ها در Angular به عنوان "ماژول" شناخته می شوند. کد برنامه به چندین ماژول قابل استفاده مجدد تقسیم می شود. یک ماژول دارای مؤلفه ها ، دستورالعمل ها ، خطوط و خدمات مرتبط با هم است. این ماژول ها را می توان با یکدیگر ترکیب کرد تا یک برنامه ایجاد شود.
ماژول ها همچنین مزایای مختلفی را ارائه می دهند. یکی از آنها lazy load است ، یعنی می توان یک یا چند ویژگی کاربرد را در صورت تقاضا بارگیری کرد. در صورت استفاده صحیح ، lazy load می تواند کارایی یک برنامه را زیاد کند.
برنامه های سازمانی می توانند بسیار بزرگ شوند و از این رو تقسیم کار بین تیم های مختلف می تواند چالش برانگیز باشد. با استفاده از ماژول ها می توان کد را به صورت سازمان یافته نگه داشت و تقسیم کار می تواند ضمن حفظ قوام کد به درستی انجام شود.
کاهش کدنویسی
بسیاری از توسعه دهندگان وب می خواهند کدی کوتاه اما مؤثر بنویسند Angular. از معماری MVC (Model View Controller) پشتیبانی می کند و زمانی که توسعه دهنده مجبور است کد خود را برای قرار گرفتن در ساختار MVC تقسیم کند ، بقیه کار ها توسط Angular  انجام می شود.
ادغام آسان
ادغام Angular در چندین فریم ورک از پیش ساخته شده است ، برای مثال Ionic ، Kendo UI Telerik ، Wijmo و غیره. از این رو ، ادغام ویژگی های شخص ثالث با Angular  آسان است. بنابراین ، اگر می خواهید برخی از مؤلفه های رابط کاربری با کیفیت بالا اضافه کنید ، می توانید به راحتی با استفاده از هر یک از فریم ورک های فوق الذکر این کار را انجام دهید!
کراس پلت فرم
از Angular  می توان برای ساختن هر یک از انواع برنامه های زیر استفاده کرد:
برنامه های وب: از Angular  می توان برای توسعه وب استفاده کرد. همچنین ، از Angular 5 به بعد می توان برنامه های وب پیشرفته را نیز توسعه داد. چنین برنامه هایی دارای کارایی بالایی هستند و می توانند به صورت آفلاین نیز کار کنند.
اپلیکیشن های موبایل بومی: برنامه های بومی تلفن همراه را می توان با استفاده از Angular ساخته کرد.
برنامه های دسکتاپ: برای ایجاد برنامه های دسک تاپ برای Mac ، Windows و Linux می توان از Angular استفاده کرد.
وب سایت های محبوب با استفاده از Angular توسعه یافته اند
چندین وب سایت بزرگ و محبوب وجود دارد که با استفاده از Angular ساخته شده اند. برخی از آنها به در زیر آورده شده است:
The Guardian
PayPal
Upwork
Netflix
YouTube for PS3
Lego
Freelancer
Weather
jetBlue
iStock Photo 
تقاضای زیادی برای Angular در بازار وجود دارد ، که باعث افزایش شغل افرادی که در Angular مهارت دارند ، شده است. 
کدام نسخه از Angular را باید یاد بگیرید؟
از آنجا که AngularJS با نسخه های Angular 2 و بالاتر بسیار متفاوت است ، به طور کلی بسیاری از شرکت ها نسخه 2 یا بالاتر Angular را ترجیح می دهند. 6 و Angular 5 اخیراً منتشر شده اند و سازگاری با 4وAngular2  دارند. هر دو 4وAngular2  گزینه های خوبی برای توسعه برنامه های سازمانی با استانداردهای بالا برای قابلیت اطمینان کد هستند. با این حال ، برنامه های Angular 4 از برنامه های Angular 2 کوچکتر و سریعتر هستند و از TypeScript نسخه 2.2 استفاده می کنند که آخرین نسخه TypeScript است. از این رو ، یادگیری Angular 4 منطقی است. با این وجود ، می توانید Angular 5 یا 6 را نیز یاد بگیرید.
با توجه به مزایای بسیار زیاد استفاده از Angular و تقاضای گسترده این مهارت در بازار ، مطمئناً یادگیری توصیه می شود.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است