چگونه یک بازی بسازیم؟

عاشق بازی های آنلاین هستید؟ ایده خوبی در مورد یک بازی دارید ، اما نمی دانید از کجا شروع کنیم؟ از بازیهای موجود خسته شده اید و می خواهید بازی خود را بسازید ، اما نمی دانید از کجا شروع کنیم؟

هربار که یک بازی ویدیویی انجام داده ایم ، فکر می کنیم - چه می شود اگر ...! بنابراین ، ما کمی به بازی سازی فکر کرده ایم و فهمیدیم که چگونه باید به ساده ترین روش ممکن برای ایجاد یک بازی پیش برویم. این مقاله نتیجه آن تحقیق است و به ما باور کنید ، می توانید این کار را انجام دهید ، حتی اگر برنامه نویس نباشید!

ایده اصلی

شما در حال حاضر یک ایده در ذهن خود دارید. اکنون ، شما باید آن را به عنوان مرجع کار خود یادداشت کنید. این می تواند یادداشت های کتابی یا پاراگراف ها و نمودارهای مرتب باشد بطور کلی می تواند هر چیزی که به شما کمک می کند تا اطلاعات را روی کاغذ بدست آورید می باشد. هنگامی که شروع به یادداشت برداری کنید ، ایده های بیشتری در ذهن شما شکل می گیرد - اولین طرح پیش نویس خود را پیدا کنید!

در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید بنویسید :

هدف بازی چیست؟

چرا ایده بازی شما عالی / منحصر به فرد است؟

آیا این یک یا یک نفره بازی چند نفره است؟ بازیکن (بازیکنان) چه کاری انجام می دهند؟

داستان اصلی چیست؟ چه احساسی دارد؟

چه جلوه های صوتی / گرافیکی / تصویری قرار دارند؟ این می تواند مبتنی بر ژانر بازی باشد!

چه نوع مخاطبی را هدف قرار می دهید - کاربران تلفن همراه ، کاربران دسک تاپ یا هر دو؟

فکر کردن به نوع بازی هایی که دوست دارید و یا دوستانتان دوست دارند بازی کنند ، یا اگر در حالی که بازی می کنید همیشه به فکر تغییر دادن چیزی برای بهتر شدن آن بازی هستید می تواند برای ایده گرفتن مفید باشد. لیستی از بازی ها و ژانرهای محبوب تهیه کنید.

موتور بازی

خوب ، حالا که ما این ایده را گرفتیم ، آنرا گسترش دادیم و پیش نویس خوبی هم داریم ، باید موتور بازی را انتخاب کنیم!

برای بازی های کلاسیک دو بعدی، می توانید از IDE های گرافیکی استفاده کنید ، اما برای بازی های پیچیده تر و تعاملی تر؛ شما به یک موتور مناسب نیاز دارید که از فیلتر کردن و مدیریت منابع برای بهبود عملکرد کلی مراقبت کند. یک بازی ساده دسکتاپ شبیه DxBall ، ساخته شده با استفاده از Eclipse IDE (Java) نگاه کنید IDE. های دیگری مانند Visual Studio ، CodeBlocks و PyCharm نیز وجود دارند.

موتور بازی چیست؟

موتور بازی محیطی است که می توانید بدون نیاز به کدگذاری هر یک از آنها ، ویژگی های مختلفی مانند مدیریت برخورد ، انیمیشن ها ، هوش مصنوعی و موارد دیگر را اضافه کنید. این مؤلفه ها می توانند توسط سازندگان استفاده شوند تا چارچوب بازی خود را بسازند. موتورهای بازی API های زیادی را ارائه می دهند که در آن می توانید اشیاء گرافیکی ، جلوه های صوتی ، اشیاء فیزیکی و موارد دیگر را به جای داشتن یک بسته جداگانه برای هر مؤلفه ، در یک موضوع بازی واحد قرار دهید.

این که آیا شما یک برنامه نویس هستید یا خیر ، با استفاده از یک موتور بازی می توانید وقت و تلاش زیادی را برای شما صرفه جویی کنید. انجام همه کارها از ابتدا وسوسه انگیز است اما می تواند زمان زیادی را مصرف کند. یونیتی یکی از محبوب ترین موتورهای بازی است که مورد استفاده بسیاری از توسعه دهندگان قرار گرفته است. برخی دیگر از موتورهای بازی محبوب Godot ، GameMaker و Unreal هستند.

اگر هنوز در مورد استفاده از موتور بازی قانع نیستید و دانش قبلی در مورد برنامه نویسی دارید ، خوب ، ما جلوی ساخت موتور بازی خود را نمی گیریم. برای ساخت موتور بازی خود می توانید از Java ، Python یا C ++ استفاده کنید. احتیاط - شما باید روزهای زیادی را بخوانید و با روزهایی تحمل کنید که هیچ کار مؤثری انجام نمی دهید! همچنین ساختن چیزی بهتر از موتورهای بازی پیچیده از قبل موجود دشوار است. با این وجود ، اگر عاشق الگوریتمها ، جبرهای خطی ، الگوهای طراحی ، OpenGL و موارد دیگر هستید ، ارزش این را دارد.

اکنون که موتور بازی آماده است ، باید طراحی بازی خود را شروع کنیم.

کمی دانش برنامه نویسی

این یک مرحله ساده اما اساسی است. به این فکر کنید که می خواهید بازی شما چگونه باشد-دو بعدی/سه بعدی؟ آیا بازی شما یک پازی ، بازی جستجویی ویا از انواع دیگر است؟ قبلاً بیشتر این موارد را می فهمیدید ، اما در این مرحله می توانید جزئیات بیشتری را به طراحی خود اضافه کنید و ایده ها و وضوح بیشتری کسب کنید.

اگر برنامه نویس باشید ، می دانید که IDE چیست. مطمئناً استفاده از IDE به شما کمک می کند تا از شر بسیاری از کارهای سخت خلاص شوید. به عنوان مثال ، Java دارای Eclipse IDE است که به شما کمک می کند تا یک پروژه بازی ایجاد کنید و در زمینه کد نویسی به شما کمک می کند.

(اگر از قبل می دانید به کدام زبانی می خواهید کد بزنید ، از بخش زیر پرش کنید.)

اگر برنامه نویسی نیستید - هیچ نگرانی وجود ندارد - یادگیری کد نویسی آسان است - آموزش های زیادی وجود دارد (که بسیار گیج کننده است) ، و به همین دلیل ما موارد مناسب را برای شما انتخاب کرده ایم.

پایتون

جاوا

C ++

به طور خلاصه ، هر زبان برنامه نویسی موارد زیر را دارد:

1. متغیرها و Datatype - داده ها ، مهم ترین بخش است. برای ذخیره داده ها ، به یک مکان یاب نیاز داریم که یک متغیر است. برای ذخیره انواع مختلف داده ، به انواع مختلف متغیرها نیاز داریم که درواقع همان انواع مختلف داده ها هستند. مثال :

int sum = 0;

String name = “hackr" ;

int به یک نوع داده عدد صحیح اشاره دارد. در حال حاضر ، مقدار اختصاص داده شده به این متغیر "sum" 0 است که می توان بعداً براساس برخی ورودی ها و نتایج آن تغییر داد. به همین ترتیب ، String یک نوع داده است که برای ذخیره حروف و متن استفاده می شود. همانطور که می بینیم ، مقدار متغیر "namehackr است.

2. شرایط - هیچ چیز در این دنیا آزاد نیست. همه چیز دارای ضمیمه است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید شیر بنوشید ، باید پول بپردازید و بسته را خریداری کنید ، در غیر این صورت بسته را دریافت نمی کنید. اگر می خواهید سالم باشید ، باید ورزش کنید وگرنه باید با عواقب آن روبرو شوید. همین شرایط برای کد نیز کار می کند. If/else شبیه به شرایط موجود در نمودار جریان می باشد ، جریان بر اساس این که آیا این شرط را برآورده می کند ، پیش خواهد رفت. در اینجا یک مثال ساده وجود دارد :

if(marks < 35)

setGrade("F")

else if (marks < 55)

setGrade("D");

else if (marks < 75)

setGrade("B");

else

set grade("A");

همانطور که می بینیم ، در این مثال ، نمرات مشخصی براساس این که آیا شرط صحیح است یا خیر ، اختصاص می یابد که در آن "mark" متغیری است که می تواند مقدار آن را از کاربر یا سیستم backend بدست آورد. همچنین ، " set grade" روشی است که مقدار " grade" (متغیر دیگر) را ذخیره می کند. ذخیره مقادیر متغیر در متد ها باعث می شود که شیء در هر نقطه در سراسر برنامه قابل دسترسی باشد.

3. حلقه ها - حلقه ها برای بررسی برخی از شرایط مهم هستند و تا زمانی که شرایط صحیح باشد ، برنامه به انجام کارهایی ادامه می دهد. برای مثال ، در یک بازی ، اگر سه جان باقی مانده باشد ، می توانید بازی را ادامه دهید ، بنابراین حلقه را می توان به آسانی نوشت :

while(life counter >0)

//let the player play

به همین روش ، اگر بازیکنی در بازی افزایش یابد ، تا زمانی که بازیکنان دیگر جان داشته باشند ، بازیکن می تواند به بازی خود ادامه دهد.

for(int i=0; i< maxboostup;i++)

//keep the special powers

در کد بالا ، "i" یک شمارنده است که i را با تعداد boostup شروع شده از 0 مقایسه می کند. پس از هر اجرا ، ++i می شود. بنابراین ، وقتی مقدار "i" به maxboostup می رسد ، دیگر حلقه اجرا نخواهد شد.

4. ساختار داده ها - ما برای ذخیره داده های فردی متغیرها و انواع داده ها داریم. ما برای دستکاری آسان و بازیابی از ساختار داده هایی مانند صف ، لیست ، نقشه ها ، مجموعه ها و موارد دیگر استفاده می کنیم.

5. API - پس از انتخاب موتور بازی ، باید با API های آن آشنا شوید. API وظایف شما را ساده تر می کند. پروژه های نمونه ای زیادی وجود دارد که به عنوان بخشی از موتور بازی در نظر گرفته شده است که باید قبل از شروع ساخت پروژه خود، آن ها را ببینید و بفهمید.

6. شی گرایی ، کنوانسیون های نامگذاری خاص زبان و الگوهای طراحی.

به همان اندازه که ممکن است از دیدن این بند بزرگ در مورد کدگذاری هراس داشته باشید ، باور کنید که این بخش ساده است و به محض اینکه کد شما شروع به اجرا کند، بهترین لحظات زندگی خود را خواهید داشت!

قسمت خلاقیت کار!

هنر و طراحی

اگر شما خلاق و هنری نیستید ، مطمئناً بعد از دیدن ابزارهای دیداری موجود که جادویی هستند ، خلاق می شوید. رابط کاربر مفید اولین چیزی است که یک بازیکن را به خود جلب می کند و باید از لحاظ رنگ ، الگوی ، شکل و قلم بی نظیر باشد. اکثر بازی ها حداقل به بعضی از گرافیک ها نیاز دارند.

snapshot هایی از موتور Unreal وجود دارد که می توانید اشکال مختلف ، مواد ، الگوهای و موارد دیگر را انتخاب کنید. Unreal معمولا با اسلحه همراه است و برای بازی های تیراندازی بسیار عالی است.

با استفاده از گزینه های مختلف موجود در UI می توانید همه چیز مانند یک حرکت ، هوش مصنوعی ، مسیریابی ، برخورد و موارد دیگر را اضافه کنید.

بهترین گزینه برای ساخت UI های شگفت انگیز و دو بعدی برای بازی شما Adobe Photoshop است. sketch گزینه دیگری است که می توانید برای UI استفاده کنید. شما می توانید فریم ها ، طرح ها و سازه های زیبایی را خیلی سریع ایجاد کنید و فوراً می توانید ببینید که چگونه تغییر مقادیر خاصیت های مختلف باعث تغییر در طرح ها می شود.

برای مدل سازی و ویژگی های سه بعدی ، می توانید از "Blender" استفاده کنید. چند drag and drop وجود دارد و می توانید برخی از خلاقیت های فوق العاده را ببینید که شخصیت بازی شما می تواند انیمیشن های حرکتی مانند دویدن ، چرخیندن و انیمیشن های اکشن مانند حمله ، تکان دادن ، تیراندازی را بطور همزمان ایجاد کنید. یادگیری Blender آسان است ، و دوست دارید با آن بازی کنید.

ما در این جا ویژگی های سمعی،بصری و کد های مورد نیاز در ساخت بازی را بررسی می کنیم:

ویژگی های سمعی

موسیقی مناسب و جلوه های صوتی باعث می شود که گیمرها بازی را انجام دهند و مجذوب آن شوند. اگرچه اضافه کردن صدا باعث افزایش حافظه مورد نیاز نیز می شود ، استفاده از آن بستگی به تصمیم گیری شما با توجه به نوع بازی شما دارد. بسته به نوع بازی شما به عنوان مثال ، برای جستجوی معماها ، بازی های تیراندازی و موارد دیگر ممکن است به جلوه های صوتی خوب نیاز داشته باشند. برخی از بهترین محتوای صوتی را می توان از موسیقی بازی Indie ، Audacity ، فروشگاه Unity و Freesound دریافت کرد.

آزمایش کردن

بازی شما همانطور که انتظار دارید ممکن است در مرحله اول به درستی کار نکند. ممکن است شما نیاز به تغییر کمی یا بسیاری داشته باشید تا بازی درست کار کند. اما قبل از ورود به حالت انتشار ، بازی شما باید کاملاً آزمایش شود - نه فقط توسط شما - بلکه توسط دوستان یا آشنایان شما - زیرا ممکن است برخی از اشکالات را آگاهانه یا ناآگاهانه پیدا کنند! سعی کنید بازی خود را دچار مشکل کنید و دریابید که کاربران چگونه ممکن است سعی کنند این کار را انجام دهند.بازی را در حد امکان روی بسیاری از سیستم عاملها قرار دهید - لینوکس ، اندروید - هر نسخه ممکن است چیزی غیر منتظره به شما بدهد!

استثنائات و خطاها، معمولی و قابل رفع هستند مگر اینکه خسته و خواب آلود باشید. تا جایی که ممکن است log قرار دهید و تمام stack را بررسی کنید تا مشکل اصلی را پیدا کنید. با این وجود ، استثنائات زیادی را در کد تولیدی خود ندارید وگرنه عملکرد بازی شما تحت تأثیر قرار می گیرد. در عوض ، به دنبال مواردی باشید که احتمالاً رخ می دهد و شامل مواردی است که در مرحله تست شما وجود دارد. برخی از استثنائات رایج می تواند NullPointerException یا NullReferenceException باشد ، جایی که می خواهید با یک مقدار "null" یا مقداری که وجود ندارد ، عمل کنید. مثلا:

String name;

if(name.length > 5) //This line will throw NullPointerException because we are trying to do a ‘.’ (dot) operation on a null object.

برای جلوگیری از این نوع استثنا ، اضافه کردن یک checkpoint کافی است.

if (name != null) // now the next line of code will execute only if this condition is true

گاهی اوقات ، در نحوه نمایش نمادها در ویرایشگرهای مختلف تفاوت هایی وجود دارد. متداول ترین حالت در ("") است.احتمالا این حالت را وقتی یک تکه کد را از روی یک سند word در یک IDE کپی کنید خواهید دید. ارور ها را در زمان کامپایل کردن خواهید دید.

همچنین ممکن است که شما کلاسهای Graphic را به درستی cast نکنید. به عنوان مثال ، شما می توانید از Graphic2D و Graphic به صورت متناوب و بدون cast کردن استفاده کنید. این می تواند منجر به ارور شود.

عملکرد و تست حافظه

به همین روش ، شما باید آزمایش بار و حافظه را انجام دهید. اگر مشکلات عملکردی وجود دارد ، برای سیستم عامل های مختلف - دسکتاپ ، موبایل و موارد دیگر بهینه سازی کنید. داشتن موتور بازی به این امر کمک می کند ، زیرا برخی اقدامات برای بهینه سازی مشکلات حافظه و عملکرد دارند. در اینجا چند نکته برای بهینه سازی کد آمده است.

بعد از این ، همه شما آماده شده اید تا بازی خود را به مخاطبان واقعی منتقل کنید. شما می توانید بر روی سیستم عامل های مختلف تبلیغ کنید ، که مشهورترین آنها امروزه رسانه های اجتماعی ، یوتیوب ، اینستاگرام و رتبه بندی گوگل است. همچنین می توانید افراد با نفوذی را برای نوشتن چیزی درباره بازی قبل از انتشار آن بدست آورید. مخاطبین و منابع خود را پیدا کنید ، پیام را پخش کنید! آدرس ایمیل یا شماره تماس مجلات فنی را که علاقه مند به نوشتن در مورد ژانر و بازی شما هستند ، دریافت کنید. بازاریابی بازی شما به اندازه ساخت آن مهم است. اگر خود بازاریابی انجام دهید ، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. برخی از نام های مطبوعاتی بازی های معروف که می توانید به آنها نزدیک شوید IndieGames ، Siliconera ، EuroGamer ، FreeGamesPlanet و موارد دیگر هستند.

نتیجه

توسعه بازی به صبر و شکیبایی زیادی نیاز دارد. هر روز چیزهای جدیدی برای یادگیری وجود دارد ، چالش های جدید برای پذیرش و هیجان های جدید به وجود می آید. شما باید بتوانید خوشبختی و ناامیدی را به طور یکسان در آغوش بگیرید. این که آیا بازی شما بازاریابی و شناخت مناسب را از طرف عموم مردم بدست می آورد یا خیر ، هنوز یک دستاورد بزرگ است زیرا ساختن یک بازی کار ساده ای نیست. محکم و صبور باشید سفر طراحی بازی خود را همین حالا شروع کنید!

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است