چگونه یک توسعه دهنده وب شوم؟

توسعه دهندگان وب بخشی جدایی ناپذیر از عصر اینترنت هستند. وب سایت ها و صفحات تلفن همراه هستند که ما بیشتر اطلاعات خود را از آنها دریافت می کنیم ، خریدهای خود را انجام می دهیم ، بلیط های کتاب و موارد دیگر را تهیه می کنیم. توسعه دهندگان وب افرادی هستند که وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه را طراحی و توسعه می دهند. وبسایت ها از چندین زبان برنامه نویسی برای پیاده سازی ویژگی های مورد نیاز استفاده می کنند. یک وب یا یک برنامه تلفن همراه دارای مؤلفه های مختلف زیادی است که برای عملکرد کل سیستم همکاری می کنند. با توجه به این طبیعت پیچیده ، توسعه دهندگان وب به طور کلی به عنوان توسعه دهندگان وب Front-End ، توسعه دهندگان وب Back-End یا توسعه دهندگان Full Stack تخصص دارند.
چگونه می توانیم به یک توسعه دهنده وب تبدیل شویم
توسعه دهندگان وب Front-End همچنین به عنوان توسعه دهندگان Client-Side شناخته می شوند. آنها بر روی ظاهر برنامه وب کار می کنند. توسعه دهندگان Back-End از زبان های برنامه نویسی و پایگاه داده های رابطه ای استفاده می کنند تا Front-End را با Back-End ادغام کنند. با گذشت زمان ، مجموعه مهارتهای توسعه دهندگان Front-End و Back-End با هم همپوشانی پیدا می کنند و این صنعت اکنون توسعه دهندگان را با مهارت در هر دو زمینه را ترجیح می دهد. چنین کارشناسان Full Stack Developers خوانده می شوند ، و آنها هم مهارت های Front-End و Back-End را دارند.
بگذارید مهارت هایی را که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب لازم است ، مرور کنیم.
1. گرافیک یا رابط کاربر
دانش در زمینه گرافیک یا رابط کاربری در درک هدف طراحی وب بسیار نقش مهمی دارد و این امکان را به شما می دهد تا هنگام نمایش گرافیک ، مشکلات سازگاری بین مرورگرهای وب را شناسایی و حل کنید.
2.HTML ، CSS ، JavaScript
اینها بلوک های ساخت وب هستند و به یک توسعه دهنده اجازه می دهد ساختار ، سبک و محتوای وب سایت را ایجاد کند. دانش اضافی در مورد كتابخانه های شخص ثالث مانند jQuery ، LESS ، Angular و React JS بسیار مطلوب است HTML. ساختار ارائه را تعریف می کند. زبان برنامه نویسی در کد HTML تعبیه می شود CSS .یا Cascading Style Sheet امکان کنترل layout را فراهم می کند. علاوه بر این ، توسعه دهندگان را قادر می سازد تا طرح صفحه ، رنگ ها ، قلم ها و افزودن جلوه های انیمیشن را تنظیم کنند. ویژگی های ارزنده ای را ارائه می دهد که به بیشتر responsive بودن صفحات وب کمک می کند. شما با شناخت DOM ، JSON  می توانید کد Javascript را تغیییر دهید و آن را ماژولار کنید.
CMS.3
سیستم های مدیریت محتوا برنامه ای است که به کاربران امکان می دهد محتوای یک وب سایت را به طور موثر منتشر و مدیریت کنند. CMS رابط کاربری بصری است که در ایجاد و تغییر محتوای صفحه وب کمک می کند. در حالی که تخصص در برنامه نویسی backend در اینجا مورد نیاز نیست ، دانش HTML و CSS بسیار ضروری است. بسته به CMS مورد استفاده ، می توانید با نصب افزونه ها ، ویژگی های پیشرفته را پیاده سازی کنید. وردپرس ، جوملا ، دروپال ، مگنتو ، لاراول ، typo3 ، Serendipity ، Chamilo ، معدودی هستند که ارزش یادگیری را دارند.
UX.4
تجربه کاربر مستقیماً به دانش طراحی مربوط نمی شود. در عوض ، این به درک تحلیلی و فنی چگونگی عملکرد یک برنامه وب اشاره دارد. این درک عواملی است که کاربران را در سایت نگه می دارد ، به آنها کمک می کند تا آنچه را که به دنبالش می گردند ، پیدا کنند و عملکردهای پشتیبانی شده را بهینه کنند.
5 .زبانهای برنامه نویسی
زبان های برنامه نویسی به پیاده سازی ویژگی های تعاملی در وب سایت کمک می کنند. آنها مسئول ذخیره ، به روزرسانی ، دستکاری و دسترسی به داده ها از پایگاه داده بر روی رابط کاربر هستند. بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف در بازار موجود است. برای توسعه وب ، زبانهای اصلی برنامه نویسی که باید با آنها آشنا شوید عبارتند از Java ، Javascript ، .NET ، PHP ، Perl ، Python ، C ، C ++ و Ruby. انتخاب یک زبان برنامه نویسی عمدتاً بستگی به نرم افزار موردنظر و نوع پروژه در حال توسعه دارد.
RDBMS.6
برنامه های وب باید داده هایی را که برای دسترسی موجود هستند را ذخیره کنند و در صورت لزوم ، که نیاز به دانش خوبی از سیستم مدیریت پایگاه داده های رابطه ای دارند ، ذخیره کنند. یک توسعه دهنده وب برای ایجاد ، به روزرسانی ، دستکاری و دسترسی به بانک اطلاعات باید سطح مطلوبی از درک سینتکس داشته باشد. او باید تفاوت بین پایگاه داده رابطه ای و غیر رابطه ای را بداند. دانستن ویژگی های یک پایگاه داده رابطه ای ، ذخیره سازی وب ، دانش در مورد NoSQL و اتصالات پایگاه داده باعث تقویت توانمندی خود به عنوان توسعه دهنده وب می شود.
7 .پشته نرم افزار
پشته نرم افزار مجموعه از زیر سیستم های نرم افزاری است که به صورت هم زمان با یکدیگر همکاری می کنند تا بتوانند بستری را برای پشتیبانی از یک برنامه بدون نیاز به هیچ نرم افزار اضافی ایجاد کنند. انواع نرم افزارهای مختلف برای توسعه وب عبارتند از:
LAMP [Linux | Apache | MySQL | PHP]
MERN [MongoDB | Express | React | Node.js]
MEAN [MongoDB | Express | Angular | Node.js]
درک کار از نرم افزار هنگام کار روی یک پروژه مورد نیاز است زیرا بینش فنی بهتری نسبت به نرم افزار در حال توسعه ارائه می دهد. می توان عملکرد را بهینه کرده ، تغییرات را پیشنهاد کرده و مشکلات فنی را برطرف کنید.
8. سئو
بهینه سازی موتور جستجو ممکن است به عنوان یک الزام اجباری برای توسعه دهنده وب حساب نشود. اما دانش در این زمینه به شما کمک می کند تا از همان ابتدا وب سایت را به عنوان SEO کار ایجاد کنید. در طولانی مدت ، این امر تلاش متخصصان سئو را سهولت می بخشد ، اما علاوه بر این شانس موفقیت وبسایت شما افزایش پیدا می کند.
خلاصه
داشتن تمام مهارتهای فوق امکان انتخاب از چندین فرصت شغلی را به شما می دهد و شما را واجد شرایط بودن برای داشتن طیف گسترده ای از نقش های شغلی می کند. در بازار امروز ، توسعه دهندگان وب موظف هستند بیش از یک مجموعه مهارت خاص را داشته باشند. اگرچه هیچ برنامه و درجه شغلی خاصی برای توسعه دهنده وب وجود ندارد ، ممکن است برای معرفی خود به عنوان یک توسعه دهنده وب به دنبال دوره های بنیادی و گزینه های آموزش فشرده باشید.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است