مزایای هوش مصنوعی

آیا هوش مصنوعی بخشی از آینده است ؟

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری AI میلیاردها دلار پول نقد , همراه با پیشرفت‌های سریع تکنولوژیکی را در آینده پیش بینی می کند, که به نظر منطقی می‌رسد . ممکن است بسته به نوع تخصص شما هوش مصنوعی فوق پیشرفته ممکن است اتفاق بیفتد . امروزه ما از نوعی هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا وظایف روزمره مان را بهتر انجام دهیم. گوشی‌های هوشمند هوش مصنوعی دارند که به امور عادی , جستجو و عکسبرداری کمک می‌کنند .

خودروها همچنین به شکلی از هوش مصنوعی مجهز شده‌اند که به پارک , برخوردها و عابران کمک می‌کند . با وجود ترس از اینکه هوش مصنوعی بر روی بشریت غلبه کند این تکنولوژی مزایای فراوانی دارد .

هوش مصنوعی چیست ؟

از کرتانا گرفته تا وسایل نقلیه خودمختار ، پیشرفت سریع پیشرفت هوش مصنوعی هیچ نشانه ای از کند شدن را نشان نمی دهد. هوش مصنوعی تقریباً هر چیزی را شامل می شود ، از الگوریتم های موتور جستجو گرفته تا رباتیک.

در اینجا تعریف دقیق تر از هوش مصنوعی آورده شده است:

هوش مصنوعی (AI) شاخه ای بین رشته ای از علوم رایانه است که ماشین های هوشمند را می سازد. این ماشین ها قادر به انجام کارهای پیچیده هستند ، حتی مواردی که به هوش انسانی نیاز دارند. هوش مصنوعی از روشهای مختلفی مانند یادگیری عمیق و یادگیری ماشین استفاده می کند تا کارها طبیعی تر شود. بهبود گسترده این دو قابلیت باعث تغییر پارادایم در کلیه بخش های صنعت فناوری شده است.

دو نوع هوش مصنوعی وجود دارد: هوش مصنوعی ضعیف و هوش مصنوعی عمومی (AGI یا هوش مصنوعی قوی).

هوش مصنوعی ضعیف

این نوع هوش مصنوعی همان چیزی است که امروزه همه از آن استفاده می کنند. پارامترهای طراحی برای AI ضعیف این است که فقط می تواند "یک کار کوچک خاص" را انجام دهد. به عنوان مثال ، نرم افزار تشخیص چهره فقط برای شناسایی چهره استفاده می شود ، نه ماشین یا اشیاء دیگر. این نوع هوش مصنوعی می تواند در کارهای خاصی مانند شطرنج از انسان فراتر باشد اما در موارد دیگر نه.

هوش مصنوعی عمومی

هوش مصنوعی عمومی (AGI) همان چیزی است که هر محقق قصد ایجاد آن را دارد. در حالی که هوش مصنوعی ضعیف به کارهای خاصی می پردازد ، AGI بسیار گسترده تر است.. به آندروید یا روبات هایی فکر کنید که به ظاهر مثل انسان عمل می کنند ، اما باهوش تر ، سریعتر و قوی تر هستند. هوش مصنوعی عمومی نویدبخش و مزایای زیادی است .

1. در اقتصاد ، تجارت و صنایع.

هوش مصنوعی می تواند با کمک به تکامل کار ، اقتصاد را به نفع خود قرار دهد. ربات ها و هوش مصنوعی به افراد كمك می كنند كه وظایف خود را بهتر انجام دهند ، نه اینکه کار آن ها را بگیرند. ترکیب انسان و ماشین غیرقابل توقف خواهد بود.

با یادگیری عمیق و یادگیری ماشینی ، هوش مصنوعی می تواند با گذشت زمان باهوش تر شود ، در نتیجه کارایی یک تجارت را افزایش می دهد. هوش مصنوعی همچنین احتمال خطای انسانی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و داده های تاریخی را برای کاهش هزینه ها مطالعه می کند.

تشخیص چهره ، شناسایی الگوی و تجزیه و تحلیل محتوای دیجیتال بسیار زیاد خواهد بود. تحقیقات دانشگاهی ، علوم بهداشتی و شرکت های فناوری از قابلیت های پیشرفته ای برخوردار خواهند شد.

مشاغل با استفاده از اتوماسیون هوش مصنوعی در کارخانه هایی که به کار خود متکی بودند ، از کاهش هزینه های عملیاتی بهره مند می شوند. تولید سریعتر ، کارآمدتر خواهد بود و می تواند هر هفت روز هفته به صورت 24 ساعته کار کنند.

2. برای بشریت و جامعه

هوش مصنوعی باعث افزایش توان و کارآیی اطلاعات می شود و به افراد کمک می کند فرصت های جدیدی ایجاد کنند. ما در مورد جریان های جدید برای تولید درآمد ، پس انداز و شغل صحبت می کنیم.

 هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتمهای جستجوی اطلاعات هدفمند ، گزینه های شیوه زندگی کاربران را بهبود می دهد. هوش مصنوعی تمام کارهای دنیوی مانند ورود داده ها و پاسخ دادن به ایمیل ها را بر عهده خواهد داشت. خانه های هوشمند با هوش مصنوعی می توانند مصرف انرژی را کاهش داده و امنیت بهتری را ارائه دهند.

در طول تاریخ بشریت ، پیشرفت تکنولوژی موجب بهبود وضعیت انسان شده است مانند برق در خانه، و اتومبیل. هوش مصنوعی پتانسیل این را دارد تا اینها تحت الشعاع قرار دهد زیرا ماشین آلات قادر به کمک به انسان ها برای حل مشکلات اجتماعی مهم تر و پیچیده تر خواهند بود. نوآوری سلطنت خواهد کرد ، و کیفیت زندگی بهتر می شود.

هوش مصنوعی می تواند با انجام کارهای خسته کننده ، خلاقیت و نبوغ انسان را به میزان قابل توجهی گسترش دهد و انسان ها وقت بیشتری برای یادگیری ، آزمایش و کاوش خواهند داشت.

هوش مصنوعی می تواند به نجات جان سربازان ، افسران پلیس ، آتش نشانان و افراد دیگر کمک کند. هنگامی که ابر رایانه ها به اندازه کافی باهوش می شوند تا دوست را از دشمن تشخیص دهد ، سربازان دیگر در میدان نبرد غیر ضروری نخواهند مرد.

3. برای مراقبت های بهداشتی و پزشکی

خدمات مراقبت های بهداشتی در تشخیص بهتر خواهد بود زیرا یک پوشیدنی با هوش مصنوعی می تواند کاربران را در هفت روز هفته به صورت 24 ساعته نظارت کند.

هوش مصنوعی می تواند به افراد در گسترش دانش و درک خود در زمینه پزشکی کمک کند. تشخیص هوش مصنوعی مبتنی بر تصویر می تواند به پزشکان در معالجه بهتر بیماران خود کمک کند.

هوش مصنوعی در سیستم عدالت کیفری

اگرچه ممکن است مسخره به نظر برسد اما ، AI در سیستم دادرسی کیفری ساخته است. بسیاری از ادارات و دادگاه های پلیس برای کاهش تعصب به هوش مصنوعی روی آورده اند. اکنون یک دستگاه دارای پروفایل و ارزیابی ریسک است. هوش مصنوعی به دنبال الگوهایی در پرونده های جنایی و داده های تاریخی است تا یک توصیه را ارائه دهد.

از نظر تئوری ، این تحلیل باید عاری از تعصبات نژادی ، جنسی و سایر تعصبات باشد.

یکی از مزایای استقبال هوش مصنوعی در سیستم دادگستری این است که بازیابی اطلاعات سریعتر انجام می شود. الگوریتم ها می توانند به افراد کمک کنند پیشینه جنایی شخصی یا هرگونه اسناد عمومی را به صورت آنلاین بررسی کنند. خطوط در دادگستری یا اداره پلیس کوتاه تر خواهد بود و فشار کمتری به افسران پلیس و مقامات دادگاه وارد می کند.

ربات بد است؟

بسیاری از مردم می ترسند هوش مصنوعی خودآگاه شود و بشریت را از بین ببرد. سالها ، داستان های علمی رایج زمینه ای برای دانش عموم مردم از این فناوری فراهم می کردند. فیلم هایی مانند The Terminator ، I ، Robot و Ex-Machina همه نمایانگر این هستند که آینده با هوش مصنوعی چگونه می تواند باشد.

یک موضوع مشترک در بین این داستانها این است که در صورت عدم کنترل ، هوش مصنوعی می تواند خطرناک باشد. اسطوره ها در مورد آگاهی و بد بودن هوش مصنوعی اشتباه است. هوش مصنوعی شایسته خواهد بود ، نه شر ، و اهداف آن بسیار متفاوت از اهداف انسان خواهد بود.

در حالی که تهدید واقعی است ، برای جلوگیری از وقوع آخرالزمانی AI ، تدابیر امنیتی وجود دارد. ما چندین دهه با یک ماشین فوق العاده هوشمند فاصله داریم و در حال حاضر ، مزایای هوش مصنوعی بسیار بیشتر از خطرات ناشی از آن است.

شما چطور؟ آیا شما طرفدار هوش مصنوعی و مزایای آن هستید یا نگران خطرات آن هستید

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است