6 اشتباه رایج در سئو که باید از آن ها اجتناب کنید

6 اشتباه رایج در سئو که باید از آن ها اجتناب کنید

بهینه سازی وبسایت و بلاگ یک جزء ضروری در استراتژی ساخت محتوای شما می باشد. درحالی که سئو درحال تغییر است همچنان یکی از اهداف دارندگان وبسایت ها می باشد زیرا یک راه قدرتمند برای جذب مخاطب می باشد و هدایت آن ها برای خرید از وبسایت شما می باشد.

به دلیل توسعه موتور های جستجو و تغییر دیدگاه کاربران، متد های SEO دائم درحال تغییر است. از آنجایی که بسیاری از وبسایت ها در دام روش های غلط سئو می افتند، انجام سئو با برترین تکنیک ها کار ساده ای نیست. و ممکن است نتیجه ای کاملا مخالف با ترافیک گسترده و نرخ تبدیل رو به افزایش  دریافت کنید.

برخی خطاهای رایج در سئو وجود دارد که باید از آن ها اجتناب کنید. تست دیدگاه های بهینه سازی نیز دشوار است زیرا پیش بینی قوانین موتور جستجو دشوار است و شما نمی توانید متد های خود را تایید کنید. از آنجایی که بهینه سازی درحال پیشرفت است، برخی روش ها کارآمد هستند درحالی که برخی دیگر در طولانی مدت مضر هستند. اجازه دهید که 10 خطای رایج در سئو که باید از آن ها اجتناب کنید را بررسی کنیم تا وبسایت شما متناسب با تلاشتان به نتیجه دلخواه برسد.

1. انتخاب کلمات کلیدی اشتباه

کلمات کلیدی بخش بسیار مهمی در بهینه سازی می باشد. اما آیا شما کلمات کلیدی درستی انتخاب می کنید؟

یکی از اشتباهات رایج در انتخاب کلمات کلیدی، نادیده گرفتن موتور جستجو و کاربران می باشد. زمانی که شما می خواهید محصولات و سرویس های خود را معرفی کنید مهم است که بدانید مشتریان شما از چه کلماتی برای مراجعه به آن استفاده می کنند. گاهی ممکن است عباراتی که فکر می کنید درست هستند، برای دیگران معنی کاملا متفاوتی داشته باشد و یا خیلی عمومی باشد در این صورت وبسایت شما برای کلمات کلیدی اشتباه بهینه سازی می شود.

بهترین راه این است که قبل از اینکه بهینه سازی را شروع کنید، تحقیقات پیش زمینه ای خود را با دقت انجام دهید. استفاده از ابزار هایی مانند Google Adwords، KeywordPlanner، Google Trends، SEMrush و Moz Keyword Explore به شما در انتخاب کلمات کلیدی صحیح کمک می کنند.

2. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

ممکن است فکر کنید استفاده از کلمات کلیدی در هر جمله از محتوا ی خود می تواند رتبه ی شما را بهبود دهد اما این استراتژی درست نیست. در حقیقت موتور جستجو کلمات کلیدی اضافه را به عنوان Spam ذخیره می کند که یعنی به عملکرد SEO شما آسیب می زند.

به همین دلیل است که استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی راه درستی برای موفقیت در سئو نیست. چنین دیدگاهی محتوای شما را برای مخاطبانتان غیرطبیعی و بلااستفاده می کند. در حقیقت گوگل از یک جستجوی معنایی خاصی به نام شاخص گذاری معنایی نهفته (LSI) استفاده می کند. این برنامه می تواند عنوان محتوای شما را بدون نیاز به استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی متوجه شود.

3. ساخت محتوایی که به کلمات کلیدی شما مرتبط نیست

یکی دیگر از خطاهای رایج در بهینه سازی سئو، تولید محتوایی است که به کلمات کلیدی مرتبط نیست. مشکل اینجاست که شما می خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی شوید اما به متن عنوانتان توجه نمی کنید. موتور های جستجویی مانند گوگل می خواهند در ازای عبارت جستجو شده توسط کاربر مرتبط ترین محتوا را نمایش دهند بنابراین اگر محتوای شما به سوال کاربر پاسخ ندهد، به خوبی رتبه بندی نخواهد شد.

این خطا نتیجه این است که شما سعی می کنید محتواهای کمی در یک صفحه داشته باشید. هدف اصلی شما باید تولید محتوایی باشد که واقعا به سوالات و نیاز های مخاطبانتان پاسخ دهد که شامل اصطلاحات جستویی مناسب نیز باشد. به این ترتیب موتور های جستجو می توانند محتوای شما را به عنوان یک محتوای مرتبط با کلکه کلیدی که برای آن بهینه سازی می شوید، درنظر بگیرد.

4.انتشار محتوا های غیر اصل

این خطا به کیفیت محتوای شما مربوط می باشد. اگرچه در گذشته متون تکراری یک روش معمول بود اما امروزه موتور های جستجو این دیدگاه را جریمه می کنند. کپی و سرقت محتوای دیگران توسط موتور جستجو به عنوان Spam درنظر گرفته می شود و اصلا به آن توجهی نمی شود.

محتوا های کپی و ضعیف به سادگی کار نمی کنند. به جای کپی کردن از جاهای دیگر و یا استفاده از نرم افزار هایی که با تغییر جای جملات یک متن را به یک متن دیگر تبدیل می کنند بهتر است که روی ساخت متون اصل و با معنی سرمایه گذاری کنید این مورد بهترین راه برای بهبود سئو می باشد.

5. استفاده نکردن از تگ های عنوان و Meta Description

بهینه سازی محتوا با انتخاب کلمات کلیدی مناسب در مقالات تمام نمی شود. تگ های عنوان و Meta Description ها اجزای ضروری برای سئو هستند که نباید آن ها را فراموش کرد. استفاده نکردن از این موارد به معنی یک پتانسیل از دست رفته عظیم برای محتوای شما می باشد. این فاکتور ها زمانی که موتور جستجو در وبسایت شما Crawl می کند درنظر گرفته می شود بنابراین اگر به درستی انجام شود می تواند عملکرد محتوای شما را بهبود دهد.

یکی دیگر از جزئیات تکنیکی که گاهی تولید کنندگان محتوا فراموش می کنند استفاده از تگ های تصویر است. تگ های alt در موارد بصری که در محتوای خود قرار می دهید، مهم هستند. ربات های جستجو نمی توانند تصاویر را ببینند اما می توانند تگ های alt را بخوانند و اطلاعات آن را برای ایندکس کردن صفحات شما ثبت کنند.

6. استفاده نکردن از لینک های با کیفیت

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از سئو، امروزه تولید کنندگان محتوا باید توجه کنند که کیفیت لینک های خارجی که استفاده می کنند از تعداد آن ها مهم تر است. به همین دلیل است که بهتر است اطمینان حاصل کنید به وبسایت های مرتبط با رتبه ی خوب لینک می دهید نه اینکه به هر وبسایتی لینک دهید.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است