5 مزیت توسعه اپلیکیشن های اندرویدی

اندروید یک سیستم عامل Open Source موبایلی است که روند توسعه اپلیکیشن در آن بسیار ساده شده است. شرکت ها روی اندروید سرمایه گذاری می کنند و موبایل اپلیکیشن های خود را با آن توسعه می دهند که این اپلیکیشن ها مشکلات کاربران را حل می کند و ارزش تجارت آن ها را بالا می برد.

در این مقاله مزایایی که هر شرکتی با پیاده سازی اپلیکیشن های اندرویدی می تواند به آن ها دست پیدا کند را بررسی می کنیم.

اندروید یک پلت فرم رایگان و Open Source است که روی لینوکس ساخته شده است. شرکت توسعه اپلیکیشن های اندرویدی، یک راه حل Open Source برای دستگاه های موبایلی است که یک پشته ی نرم افزاری کامل که شامل سیستم عامل، middle ware و اپلیکیشن های کلیدی موبایل است را ارائه می دهد. در سال 2007 که اندروید منتشر شد و در مراحل اولیه ی چرخه ی توسعه خود بود، پذیرش آن توسط کاربران بسیار پایین بود اما پس از مالکیت آن توسط گوگل و تلاش هایی برای توسعه آن، محبوبیت اندروید بین افراد رشد پیدا کرد. به همین دلیل است که اندورید می تواند با اپل و دیگر سیستم عامل های تلفن های هوشمند رقابت کند. تقاضا برای اپلیکیشن های اندرویدی به دلیل پیشنهاد های قدرتمند آن و تعدد دستگاه های اندرویدی افزایش پیدا کرده است.

1. سرمایه گذاری کم و ROI بالا

اندروید در مقایسه با دیگر سیستم عامل ها موانع کمتری برای ورود دارد. اندروید کیت توسعه نرم افزار (SDK) خود را به جامعه توسعه دهندگان بطور رایگان ارائه می دهد که به این ترتیب هزینه های توسعه و مجوز کمتر می شود. هزینه های توسعه به سه بخش تقسیم می شوند:

1) توسعه اپلیکیشن

2)تست

3)هزینه های سخت افزاری برای تست و توسعه اپلیکیشن های موبایلی اندروید

2)  Open source

از مزایای Open source بودن و بهترین تکنولوژی های فریم ورک که توسط جامعه اندروید ارائه می شود استفاده کنید. معماری SDK اندروید Open Source است که یعنی شما می توانید با جامعه برای توسعه های بعدی اپلیکیشن های اندرویدی در تعامل باشید. به همین دلیل است که پلتفرم اندروید برای تولید کنندگان گوشی و اپراتور های بی سیم بسیار جذاب است که به همین دلیل توسعه گوشی های مبتنی بر اندروید سریع تر است و توسعه دهندگان شانس بیشتری برای درامد بیشتر دارند. این جادوی اندروید است.

3)تجمیع ساده

آیا شما به دنبال تکنیک های پیچیده برای سفارشی سازی و تجمیع وب اپلیکیشن یا اپلیکیشن هایی که درحال حاضر روی تلفن هوشمند خود دارید هستید؟ بله اپلیکیشن های اندرویدی می توانند یک انتخاب خوب برای شما باشند زیرا تمام پلتفرم قابلیت شخصی سازی را دارد و شما می توانید اپلیکیشن موبایلی خود را طبق نیاز خود تجمیع کنید و یا تغییر دهید. اندروید بهترین پلتفرم موبایلی بین اپلیکیشن ها و روند های معماری می باشد.

4) کانال های فروش چندگانه

برخلاف سایر پلتفرم های موبایلی، سرویس های توسعه اپلیکیشن های اندرویدی می توانند به روش های مختلفی توسعه داده شوند. شما نمی توانید تنها به یک بازار برای توزیع اپلیکیشن های خود اتکا کنید. شما می توانید از بازار های اپلیکیشن شخص ثالث (به خصوص Google android market) استفاده کنید اما می توانید کانال های توزیع و فروش خود را نیز شکل دهید. طبق استراتژی تبلیغاتی و انتخاب خود، می توانید از طریق کانال های چندگانه با مشتریان خود در ارتباط باشید.

5)استفاده آسان

اپلیکیشن های اندروید با زبان جاوا و مجموعه ای غنی از کتابخانه ها نوشته می شوند. هرکسی می تواند با دانش جاوا اپلیکیشن های اندرویدی بسازد. طبق یک نظرسنجی اخیر برای بسیاری از برنامه نویسان جاوا کدزنی برای اپلیکیشن های موبایلی در سیستم عامل اندروید ساده است. درحال حاضر برای توسعه دهندگان جاوا کار کردن روی اپلیکیشن های اندرویدی بسیار سودمند است و می توانند سرویس های توسعه اپلیکیشن را در اپلیکیشن خود پیاده سازی کنند.   

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است