20 راز سئو

آیا تا به حال شنیده اید که کسی بگوید رتبه بندی در گوگل کار دشواری است و هیچ کس راز های سئو که بتواند به شما کمک کند را نمی داند؟ خب این حرف درست نیست و ما برخی راز های بهینه سازی موتور جستجو را اینجا بررسی خواهیم کرد.

بهینه سازی موتور جستجو یا همان سئو در رابطه با نمایش نتایج مرتبط به کاربران براساس جستجو های آنلاین آن ها می باشد. صفحاتی که به جستجو های ما مرتبط تر باشند در صفحه ی نتایج موتور جستجو رتبه ی بهتری خواهد داشت.

متخصصان بازاریابی دیجیتال اهمیت سئو و اهمیت پیاده سازی یک استراتژی مرتبط را می دانند. برای افزایش بازدید از وبسایتتان از طریق موتور های جستجو مهم است که دستورالعمل های اصلی سئو را دنبال کنید. در حقیقت ما 21 راز سئو را مورد بررسی قرار خواهیم داد که به طور حتم در افزایش بازدید از سایت شما تاثیر خواهد داشت.

1. الگوریتم های رتبه بندی گوگل را موتجه شوید

برکسی پوشیده نیست که گوگل دائما الگوریتم های خود را تغییر می دهد و همچنین اعلام نمی کنند که چه زمانی قرار است الگوریتم خود را تغییر دهد بنابراین در این مورد کمی راز و رمز باقی می ماند که همین بزرگترین مانع موفقیت در سئو می باشد. Moz یک تاریخچه از تغییرات الگوریتم گوگل دارد که به شما در تحقیق در رابطه با تغییرات کمک می کند. ابزار Google Webmaster Central نیز یک مرجع خوب می باشد.

2.رمزنگاری SSL

یک رمزنگار SSL یک ابزار کوچک اما قوی برای سئو می باشد که گوگل آن را در سال 2014 معرفی کرد و به سرعت نیز محبوب شد. رمزنگاری SSL یا HTTPS امنیت وبسایت شما را بالا می برد که این موضوع برای سئو عالی می باشد و باعث امنیت داده های بازدیدکنندگان از سایت شما می شود. اگر یک وبسایت تجارت الکترونیکی دارید به فعال سازی رمزنگاری SSL فکر کنید زیرا در وبسایت شما کاربران برای انجام یک تراکنش نام کاربری،رمزعبور و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد می کنند. بازدیدکنندگان از سایت شما ممکن است ندانند که SSL سایت شما رمزنگاری شده است اما شما و Crawler های موتور جستجو می دانید. پیاده سازی رمزنگاری SSL خیلی وقت گیر نیست فقط کافی است که host provider را فراخوانی کنید.

3.داده های ساختاری

داده های ساختاری به گوگل کمک می کند تا تصمیم بگیرد چه نوع نتایج جستجویی را نمایش دهد که به این مورد Schema نیز گفته می شود. ترکیبی از رتبه بندی ها ، تصاویر و مکان ها باعث بهبود رتبه سایت شما می شود و شانس شما در نمایش بالا تر نسبت به رقیبانتان را افزایش می دهد.

4. تگ های عنوان

آیا تمام صفحات وبسایت شما یک تگ عنوان دارد؟ اگر اینطور است نگاه دقیق تری به آن ها بیندازید. تگ های عنوان باید کمتر از 55 کاراکتر باشند. تگ های عنوان به گوگل و دیگر موتور های جستجو می گوید که محتوای وبسایت شما چیست. کلمات کلیدی باید با محتوای صفحات وب شما هماهنگ باشند. هرچه کلمات کلیدی را بهتر انتخاب کنید، زمانی که کسی چیزی که در وبسایت شما وجود دارد را جستجو می کند شانس بیشتری دارید که وبسایت شما نمایش داده شود. این مورد یکی از اساسی ترین راز های سئو است که باید آن را بدانید.

5.توضیحات متا

اجازه دهید با برخی توضحیات متا برای صفحات وب آشنا شویم. مانند تگ های عنوان توضیحی از اطلاعاتی که شخص هنگام دسترسی به صفحات وب شما دسترسی پیدا می کند را درنظر بگیرید. این کار می تواند نرخ کلیک ها و همچنین رتبه بندی کلمات کلیدی شما را افزایش می دهد. توضیحات متا نباید بیش از 160 کاراکتر باشد.

6. از Heading H1 به درستی استفاده کنید

تگ H1 فقط یک متن bold شده که با آن تیتر بنویسید نیست بلکه یکی از مهم ترین راز های سئو است و درواقع توضیحی برای متنی است که بعد از آن می آید. Heading های H1 باید در بالای صفحات وب استفاده شوند تا محتوای شما را معرفی کند و همچنین شامل کلمات کلیدی مرتبط با وبسایت شما باشد. این مورد یکی از ساده ترین نکات سئو است که باید آن را رعایت کنید.

7.از تگ های ابتدایی استفاده کنید

تگ های ابتدایی را باید در header کد های خود استفاده کنید و یکی دیگر از نکات خوب سئو می باشد. این تگ ها به گوگل می گویند که این مورد نسخه ی درست صفحه وب موردنظر می باشد. این کار از محتوای تکراری در وبسایت شما جلوگیری می کند.

8. تمام تصاویر را نام گذاری کنید و از تگ Alt استفاده کنید

شما به تصاویر را نه تنها برای بهبود تجربه ی کاربری در وبسایت خود نیاز دارید بلکه تاثیر مثبتی نیز روی سئوی وبسایت شما نیز دارد. اما فقط داشتن تصاویر کافی نیست بلکه باید به آن ها نام مرتبط و تگ alt بدهید که عکس شما را توصیف کند. این کار به رتبه بندی گوگل کمک می کند یعنی به گوگل و دیگر موتور های جستجو کمک می کند تا عکس شما را شناسایی کند. هرچه از موارد مرتبط تر استفاده کنید به احتمال بیشتری وبسایت شما نمایش داده خواهد شد.

9.وبسایت خود را درزمینه صفحات خطای 404 بازرسی کنید

استراتژی وبسایت شما ممکن است شامل لینک هایی به صفحات و یا وبسایت های دیگر باشد. گاهی صفحات دیگر دردسترس نیستند و محتوای آن ها به صورت موقتی حذف شده. زمانی که این اتفاق می افتد کاربران به صفحه 404 هدایت می شوند. لینک های وبسایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید این صفحات حذف نشده اند.

اگر در محتوای خود لینک به بلاگ یا وبسایت دیگری دارید تمام آن ها را بررسی کنید.

اگر صفحاتی که به آن ها لینک داده اید حذف شده اند لینک ها را به یک منبع مورد اعتماد تغییر دهید.

اگر یک صفحه خطای 404 شخصی سازی شده داشته باشید نسبت به یک صفحه خالی بهتر است زیرا صفحه خالی پیام خوبی برای موتور های جستجو و بازدیدکنندگان سایت ندارد.

10. سایت مپ را فراموش نکنید

سایت شما برای اینکه در نتایج جستجو نشان داده شود باید ایندکس شود. یک فایل robots.txt به شناسایی صفحاتی که میخواهید ایندکس شوند و در دسترس crawler های موتور های جستجو باشند کمک می کندو بدون سایت مپ ممکن است صفحاتی در موتور جستجو نشان داده شوند که یا داخلی هستند یا توسط رمزعبور محافظت می شوند و یا هنوز آماده ی فعالیت نیستند. یک سایت مپ به موتور جستجو می گوید چه صفحه ای کجاست و به وبسایت شما کمک می کند که در موتور جستجو بهتر نمایش داده شود. هرچه سایت مپ شما دقیق تر باشد Crawl کردن و ایندکس کردن آن به صورت اتوماتیک آسان تر می شود.

11. ساختار URL خود را ارزیابی کنید

URL بیشتر از آن چیزی که فکر کنید مهم است. ساختار URL وبسایت شما مانند یک فرمول ریاضیاتی است و زمانی که به درستی پیاده سازی شود پاسخ درستی به شما خواهد داد. مهم است که کاراکتر های زیر را از URL های خود حذف کنید:

حروف بزرگ

کاراکتر های خاص

Underline

URL های شما باید کوتاه و رسا باشند. برخی میگویند URL های بلند برای برای جستجو های بلند مربوط به موضوع ما بهتر هستند اما مراقب باشید. اگرچه این حرف درست است اما شما فرصت بهینه سازی را ازدست خواهید داد. URL های کوتاه که روی کلمات کلیدی اصلی تمرکز می کنند به شدت رتبه ی آنلاین سایت شما را بهبود می دهد.

12.سرعت سایت خود را بسنجید

تجربه ی کاربری به شدت مهم است و اگر بارگذاری سایت شما خیلی طول بکشد موتور های جستجو به آن توجه خواهند کرد و درواقع نمی توانند صفحات شما را ایندکس یا Crawl کنند در نتیجه ممکن است صفحات شما به صورت آنلاین دردسترس نباشند. وبسایت شما باید براساس بازدیدکنندگان طراحی شود. هیچ کس نمیخواهد که برای بارگذاری یک صفحه خیلی منتظر بماند و سرعت پایین سایت بازدیدکنندگان را وسوسه می کند تا از صفحات رقیبان شما بازدید کنند. سرعت بارگذاری وبسایت شما در دسکتاپ باید زیر 2 ثانیه و در موبایل زیر 1 ثانیه باشد. اگر زمان بارگذاری وبسایت شما 4 ثانیه یا بیشتر است باعث رتبه ی بدتر گوگل و از دست دادن ترافیک قابل توجهی می شود.

13. روی موبایل کار کنید

امروزه داشتن یک طراحی برای موبایل برای هر وبسایتی ضروری می باشد زیرا اکثر افراد از دستگاه های دستی برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند بنابراین به احتمال زیادی بازدیدکنندگان سایت شما نیز چنین کاری می کنند. گوگل سئوی خود را روی موبایل متمرکز کرده است و اخیرا برنامه ی AMP را راه اندازی کرده است که به موتور جستجو کمک میکند به وبسایت های با کیفیت با زمان بارگذاری کوتاه برسد.

با ارائه صفحات وب با کیفیت بالا در موبایل، گوگل در تلاش است که تجربه ی کاربری کلی را بهبود بخشد. وبسایت هایی که نشان AMP را دارند به احتمال بیشتری در نتایج جستجوی موبایلی نشان داده می شوند. اگر وبسایت شما یکی از این موارد نیست به سئوی سایت شما صدمه خواهد زد.

14.برای افزایش ترافیک سایت خود کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید

تحقیق کنید چه کلمات کلیدی باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود. یک اسکن SERP می تواند این کلمات کلیدی را برای شما شناسایی کند. کلمات کلیدی SERP به شما نشان می دهند که چه چیزی باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود که به شما در استراتژی کلی کلمات کلیدی کمک می کند.

وب سایت شما همانطور که برای کلمات کلیدی اطلاعاتی رتبه بندی می شود برای کلمات کلیدی تجاری نیز باید رتبه بندی شود. کلمات کلیدی اطلاعاتی مانند "ددانلود رایگان" یا "نحوه نصب" همیشه تاثیرگذار نیستند. استفاده از عباراتی مانند "محصولات برتر برای" کمک می کند تا بهتر مخاطبان خود را هدف قرار دهید و بازدیدکنندگان بیشتری را برای سایت خود جذب کنید.

15. از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید

در استراتژی محتوای خود از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید. عبارات بلند دررابطه با محصولات یا سرویس هایی که می خواهید آن ها را ترویج بدهید، لزوما ترافیک سایت شما را افزایش نمی دهد زیرا رقابت بالا است اما یک استراتژی سئو که از کلمات کلیدی بلند استفاده می کند این کار را خواهد کرد.

16.کیفیت

محتوای وبسایت شما باید یکتا و خلاقانه باشد و باید با خوانندگان آن مرتبط باشد و فقط برای اهداف سئو نباشد. برای ساخت محتواهای مربوطه در رابطه با روند های اخیر جستجو کنید و پست های مرتبط بنویسید. به مخاطبان خود نحوه ی انجام کاری را یاد بدهید و همیشه محتواهای قدیمی را به روزرسانی کنید.

17.روابط ایجاد کنید نه لینک

ساخت لینک یکی از مهم ترین اسرار سئو می باشد که با لینک هایی که صفحات وب دیگر به شما می دهند باعث ایجاد اعتبار برای وبسایت شما می شود. استراتژی متخصصان سئو این است که بجای ساخت لینک، ایجاد ارتباط با تجارت ها و تاثیرگذاران محلی است. با اتصال محتوای خود به افراد و وبسایت های حقیقی شما یک ارتباط بسیار ارزشمند را توسعه خواهید داد که بهتر از لینک های مرتبط است.

18.شناسایی کنید چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند

ایجاد لینک های ارتباطی با تجارت ها و تاثیرگذاران محلی یک راه خوب برای بهبود سئو ی سایت شما می باشد اما یک آنالیز صحیح چیزی را که شما واقعا می خواهید را برای شما به ارمغان می آورد. ارزیابی معیار های سئوی شما برای متوجه شدن اینکه کدام جنبه از استراتژی لینک دهی شما کار می کند مهم است. یعنی بررسی کنید که کدام لینک ها بیشترین ترافیک را برای وبسایت شما دارد. هرچه داده های شما بیشتر باشد برای بهبود استراتژی سئو ی خود بهتر می توانید تصمیم بگیرید. برنامه هی ارزانی وجود دارد که می توانید با آن ها شروع کنید. برای مثال Google Analytics رایگان است و استفاده از آن نیز ساده می باشد و خیلی سریع می تواند استراتژی سئوی شما را بررسی کند.

19.از حملات سئو بپرهیزید

فعالان سئو به این نتیجه رسیده اند که حملات منفی سئودرحال رواج هرچه بیشتر است زیرا آن ها در حال کار روی یک استراتژی هستند. بله رقبا ممکن است سعی کنند وبسایت شما را جریمه کنند و آن را از گوگل حذف کنند. این نوع از حملات منفی زمانی که رقبا هزاران بک لینک بی کیفیت به سایت شما می دهند رخ می دهد. برای جلوگیری از چنین چیزی به بک لینک هایی که به سایت شما میرسد توجه داشته باشید. برنامه ی Monitor Backlinksاگر وبسایت دیگری به سایت شما بک لینک دهد به شما هشدار می فرستد بنابراین می توانید حملات سئو را شناسایی کنید و قبل از اینکه خیلی دیر شود جلوی آن ها را بگیرید.

20.مخاطبان خود را فراموش نکنید

بلاگ نویسی برای سئو دو جنبه دارد: به سئوی وب سایت شما کمک می کند اما باید مخاطبان شما را راضی کند تا دوباره از وبسایت شما بازدید کنند. فکر کنید که شما خواننده هستید درنظر بگیرید که چه چیزی از یک وبسایت انتظار دارید. وقتی که فقط به سئو اهمیت دهید فقط برای یک رتبه ی بالاتر بلاگ نویسی خواهید کرد و مخاطبان خود را فراموش خواهید کرد. با تمرکز روی هدف اصلی وبسایت به یک تعادل مثبت بین این دو هدف خواهید رسید.

حالا نوبت شماست

هیچ وقت برای بهبود استراتژی خود دیر نیست بنابراین می توانید همین الان از این راز های سئو استفاده کنید. این مقاله را به منظور بهبود رتبه ی سایت خود در موتور های جستجو دنبال کنید. حتی یک تغییر کوچک می تواند تاثیر چشمگیری در رتبه ی سایت شما داشته باشد.

 

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است