چگونه می توانم یک برنامه نویس #C شوم

شما می خواهید یک برنامه نویس C# شوید؟ در این مقاله من سعی می کنم به سوالات شما پاسخ بدهم.

قبل از اینکه شروع کنم اجازه دهید تاکید کنم که بعضی از افراد عباراتی مانند کدزن و توسعه دهنده را برای یک برنامه نویس به کار می برند. در این مقاله من درباره کسی صحبت می کنم که کد می نویسد.

آیا شما یک برنامه نویس هستید؟

برنامه نویسی باید در خون شما باشد. هرکسی برنامه نویس نیست بنابراین شما باید استعداد برنامه نویسی را داشته باشید. برنامه نویسی یک دانش موشکی نیست بلکه یک هنر است.

برنامه نویسی کامپیوتر درباره منطق،آنالیز،حل مسائل و پیدا کردن راه بهینه برای حل مسائل است. حل مسائل دقیقا به مهارت منطقی و آنالیزی شما بستگی دارد. اگر شما این دو مهارت را دارید، تقریبا مناسب برنامه نویسی هستید.

قبل از اینکه بگویید بیایید برنامه نویسی را شروع کنیم نیاز دارید تا بدانید چگونه یک برنامه نویس خوب شوید.

برنامه نویسی حل مساله است

برای اینکه بتوانید یک برنامه نویس خوب شوید به یک چیز دیگر نیز نیاز دارید و آن صرف وقت است. اگر شما می توانید روی برنامه نویسی وقت بگذارید به خوبی عمل خواهید کرد. زمان بسیار مهم است. برنامه نویسی چیزی نیست که بتوانید آن را به سرعت یاد بگیرید بلکه چیز های زیادی وجود دارد که باید آن ها را پوشش بدهید. توجه داشته باشید که فقط فهم یک زبان برنامه نویسی کافی نیست بلکه باید بدانید از آن چطور برای حل مسائل استفاده کنید.

بعضی از افراد می پرسند:

"چقدر زمان می برد تا ما برنامه نویسی C# را یاد بگیریم؟"

پاسخ: هیچ کس نمی داند!

هیچ کس نمی داند. هیچ زمان مشخصی برای یادگیری برنامه نویسی وجود ندارد. شما هیچگاه یادگیری را تمام نخواهید کرد. من برنامه نویسانی را دیده ام که 50 سال است که برنامه نویسی می کنند و هنوز هم درحال یادگیری هستند. بنابراین اگر فکر می کنید در طی دوسال می توانید همه چیز را یاد بگیرید فراموش کنید. یک برنامه نویس هیچگاه یادگرفتن را متوقف نمی کند.

یک برنامه نویس خوب نیاز دارد تا پایداری کند و به بیان دیگر باید یک دنده باشد. همه ی برنامه نویسان درطول برنامه نویسی گیج می شوند اما یک برنامه نویس خوب نباید تسلیم شود. مواقعی برای شما پیش خواهد آمد که بسیار گیج می شوید و فکر می کنید فهمیدن برخی چیز ها غیرممکن است زمانی که این اتفاق برای شما افتاد کمی استراحت کنید اگر شما برنامه نویس خوبی باشید تسلیم نخواهید شد و به نحوی به مساله ی خود برمی گردید و آن را حل می کنید. شما باید از فکر کردن لذت ببرید این چیزی است که اکثرا از آن لذت نمی برند.

"یک برنامه نویس باید از فکر کردن لذت ببرند"

به بعضی از برنامه نویسان باید برنامه نویسی و مهارت های مرتبط با آن یاد داده شود. یک برنامه نویس خوب باید بتواند کتاب، مستندات و دیگر منابع را بخواند و خودش بتواند یاد بگیرد.

من از سال 1993 در دانشگاه برنامه نویسی را شروع کردم و هنوز هم درحال یادگیری هستم. هرسال یک چیز جدید یاد می گیرم. همیشه چیزی برای یادگیری وجود دارد. شما باید آماده باشید هرروز که برنامه نویسی می کنید بتوانید مستندات مربوطه را بخوانید. خواندن مستندات برای شما کسل کننده خواهد بود اما شما باید بدانید که یاد گیری هرچیزی زمان بر خواهد بود.

یک برنامه نویس C# شدن

اگر هنوز هم درحال خواندن این مقاله هستید من فرض می کنم که شما برنامه نویس هستید و تمام مهارت های مورد نیاز برای برنامه نویس شدن را هم دارید و علاوه بر این ها زمان کافی نیز دارید.

گام اول: ابزار ها را دانلود و نصب کنید

برای نوشتن کد C#، کامپایل کردن و build کردن آن شما نیاز به یک ابزار دارید. ابزار های زیادی برای این کار وجود دارد اما بهترین ابزار ویژوال استدیو است.

گام دوم: یادگیری مطالب

سپس شما نیاز به کتاب،مقالات و آموزش های کاملا پایه ای دارید که بتوانند به شما در یادگیری و نوشتن برنامه های پایه ای با زبان C# کمک کند.

گام 3: یک مسیر انتخاب کنید

تبریک! بعد از اتمام گام 2 شما رسما یک برنامه نویس C# هستید اما فقط یادگیری زبان C# به شما کمک نخواهد کرد. شما باید یکی از تکنولوژی هایی که برای ساخت اپلیکیشن های تجاری استفاده می شوند را یادبگیرید.

سه زمینه ی مختلف برای شما وجود دارد:

اپلیکیشن های دسکتاپی ویندوز

وب اپلیکیشن ها

اپلیکیشن های فروشگاهی ویندوز

اپلیکیشن های دسکتاپی ویندوز اپلیکیشن های قدیمی ویندوزی هستند که به صورت لوکال روی سیستم شما اجرا می شوند. اپلیکیشن های دسکتاپی ویندوز با استفاده از دو تکنولوژی اصلی ساخته می شوند: ویندوز فرم ها و WPF. ویندوز فرم تکنولوژی قدیمی است و WPF یک تکنولوژی جدید است. من استفاده از WPF را پیشنهاد می کنم. برخی نمونه های ویندوز اپلیکیشن ها برجسته هستند مانند مایکروسافت آفیس،ویژوال استدیو،Notepad،اینترنت اکسپلورر،ابزار های گرافیکی و غیره.

وب اپلیکیشن ها معمولا وبسایت ها هستند که روی یک وب سرور اجرا می شوند و از هرجایی از دنیا امکان دسترسی به آن ها وجود دارد. وب اپلیکیشن ها با استفاده از ASP.NET،HTML5،جاوااسکریپت و تکنولوژی های مرتبط ساخته می شود. برخی مثال ها از وب اپلیکیشن ها فیسبوک،گوگل،یاهو،بانک های آنلاین،دیجی دانش و غیره می باشد.

اپلیکیشن های فروشگاهی ویندوز تکنولوژی جدیدی است که روی سیستم عامل ویندوز 10 قابل اجرا است و با استفاده از C#/XAML یا HTML5/Javascript ساخته می شود. این تکنولوژی بسیار جدید است و هنوز جایگاه زیادی در جهان تجاری ندارد. من این مورد را به مبتدیان پیشنهاد نمی کنم.

گام 4:جمع بندی

دوباره تبریک می گویم. شما می توانید با یادگیری از یک کتاب شروع کنید. می توانید برای آشنایی با تکنولوژی های دیگر مقالات دیجی دانش را مطالعه کنید. با افراد دیگری روی یک پروژه کار کنید، به عنوان کارآموز در یک شرکت شروع به کار کنید و تا جایی که ممکن است وقت بگذارید. برنامه نویسی به صرف وقت زیاد و پایداری نیاز دارد. هرچه بیشتر وقت صرف کنید موفق تر خواهید بود.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است