گوگل چگونه یک شرکت بزرگ شد؟

گوگل چگونه یک شرکت بزرگ شد؟

ما از برخی ابزار ها برای ساده تر کردن و ضروریات زندگی و پوشش دادن نیاز های خود استفاده می کنیم تا زندگیمان شادتر شود.

برخی ابزار ها فعالیت ها و زندگی ما را ساده می کند که موتور جستجو یکی از این موارد است. قبل از اینکه ما موتور های جستجو را داشته باشیم برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز مجبور بودیم در کتاب ها به دنبال آن ها بگردیم درواقع کتاب ها کلید اصلی برای بدست آوردن اطلاعات بودند اما امروزه برای به دست آوردن تقریبا هرنوع اطلاعاتی که نیاز داریم فقط کافی است آن ها را در گوگل جستجو کنیم.

بهترین نتایج جستجو و الگوریتم مخفی گوگل

البته خیلی از افراد دلایل موفقیت گوگل را مستند سازی کرده اند و خود ما نیز موفقیت گوگل را با تحسین می بینیم اما دلیل اصلی موفقیت گوگل جستجو های ما می باشد که گوگل می تواند مرتبط ترین و منطقی ترین نتایج را ارائه دهد. ما درحال صحبت درباره موتور جستجویی هستیم که برای سنجش رفتار ما بیش از 50 راه دارد و می تواند جستجوی بعدی ما را بهتر از هر موتورجستجوی دیگری پیشبینی کند. بدون شک الگوریتم مخفی گوگل است که به ما بهترین نتیجه را می دهد. استفاده از گوگل بسیار ساده است و شما می توانید به سادگی بهترین نتایج را پیدا کنید. حتی اگر رقبای گوگل نیز ویژگی های مشابهی داشته باشند فقط گوگل است که این کار را به بهترین شکل وبهترین راه انجام می دهد به همین دلیل است که گوگل دربین موتور های جستجو از همه برتر است.

سرمایه گذاری روی تکنولوژی و تحقیق و توسعه

گوگل هرساله میلیون ها دلار روی تکنولوژی و تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند. گوگل نسبت به رقبای خود بیشتر روی تکنولوژی و تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند به همین دلیل نسبت به شرکت های دیگر محصولات بیشتری را ارائه می دهد. گوگل تمام المان های دیجیتالی که ما نیاز داریم را ارائه می دهد که برخی از موارد محبوب آن Gmail،Google maps،Chromebook ،Glass  و Nexus است. اگر ما تمام محصولات گوگل را درنظر بگیریم متوجه می شویم که فقط یک موتور جستجو نیست بلکه خیلی بیشتر است. و حتی یک پروژه دارد که به هرکسی در جهان اینترنت ارائه می دهد که نام این پروژه loon است. در این پروژه از بالن هایی در ارتفاعات بالا در استراتوسفر استفاده می کند تا یک شبکه بیسیم با سرعت بالا بسازند. ما باید اعتراف کنیم که محصولات گوگل بسیار بهتر از محصولاتی هستند که ما برای آن ها پول پرداخت می کنیم که به عقیده من این مورد یکی دیگر از دلایل موفقیت گوگل می باشد. چرا گوگل همه ی این کار ها را انجام می دهد؟ آیا یک کار خیر بزرگ انجام می دهد و یا دلیل دیگری دارد؟ گوگل چگونه و چطور همه ی این کار ها را انجام می دهد؟

Adsense و adwords:کسب درآمد از موتورجستجو

اکثر ما می دانیم که گوگل بزرگترین شرکت تبلیغاتی در جهان است و 97% از سود خود را از تبلیغات آنلاین به دست می آورد. گوگل راه های بسیاری برای به دست آوردن پول از طریق آنلاین دارد اما اساسی ترین درآمد آن Adwords است. گوگل تبلیغ هایی از سراسر جهان دریافت می کند و آن ها را در سراسر جهان منتشر می کند. Adwords یک برنامه است که به منتشرکنندگان متن، تصاویر، ویدئو یا مدیا های تبلیغاتی مرتبط و متناسب با محتوا و کاربران سایت ارائه می دهد. Adwords تبلیغات را می گیرد و آن ها را به کاربران AdSense برای انتشار در سراسر وب می دهد. موفق ترین پروژه گوگل Adwords است و درآمد گوگل را افزایش می دهد. گوگل فقط یک موتور جستجو نیست بلکه موفق ترین برند دیجیتالی است که پول زیادی از طریق سرویس هایش در بازار به دست می آورد.

روحیه کار تیمی و داشتن بهترین ها

دلیل تمام این موفقیت های گوگل چیست؟ آیا دلیل آن هوش درخشان Larry Page و Sergey Brin است؟ البته که این دو سزاوار تشویق و تحسین هستند اما چیزی که گوگل را به چیزی که امروز هست تبدیل می کند روحیه کار تیمی است کارمندان است که هرکدام در کاری که می کنند بهترین هستند. افراد عالی با ذهن ها و شخصیت های متفاوت با هماهنگی در گوگل با یکدیگر کار میکنند به این ترتیب می توانیم بگوییم که دلیل اصلی موفقیت گوگل جمع آوری این افراد و تبدیل کردن آن ها به یک تیم است. اگر شما بپرسید که کار کردن در گوگل به چه صورت است تقریبا از تمام کارکنان گوگل خواهید شنید که "ما طوفان مغزی هستیم که با یکدیگر هماهنگی داریم."

بهترین برند دیجیتالی:گوگل

گوگل فقط یک برند دیجیتالی نیست بلکه در دیکشنری یک فعل است . واژه گوگل به ما داستان موفقیت آن را می گوید. این موقعیت گوگل فقط نتیجه یک بازاریابی موفق نیست بلکه نشانگر نتیجه ی دادن کار ها به افراد شایسته می باشد. من به افرادی که می خواهند رهبر کسب و کار خود و یا کارآفرین باشند به شدت توصیه می کنم تا داستان موفقیت گوگل را بررسی کنند و اگر نیاز است تا خطا های دیگران را نیز بررسی کنند به عقیده من بررسی اینکه چگونه گوگل می توانست از این هم موفق تر باشد مورد نیاز است. برای موفقیتی که شما به دنبال آن هستید می توانید با داستان موفقیت گوگل شروع کنید.

مارس ماه خوبی برای گوگل بود و سرمایه آن و رکورد بالای 260 میلیارد دلار رسید و از IPO در سال 2004 سهام آن به بیش از 900% افزایش یافت. موفقیت شرکت ناشی از نوآوری مداوم و شیوه های مدیریتی فوق العاده آن است.

گوگل گروه کارمندان به نسبت کوچکی دارد، بیش از 30,000 کارمند (به استثنای 20,000 که هنگام خرید Motorola به آن ها اضافه شد) گوگل کوچک تر از Exxon Mobile (76,900 کارمند) و اپل (با 72,800 کارمند) است. گوگل سعی می کند تا عرصه ای بسازد که در آن افراد کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بطور شگفت انگیزی کار های خلاقانه انجام دهند.

Bock می گوید: "ما سعی می کنیم با تشخیص افراد و ایده های مختلف، تا جایی که ممکن است کانال های ارتباطی گوناگونی داشته باشیم."

این کانال ها شامل موارد زیر است:

Google Cafés که برای تشویق تعامل بین کارمندان در تیم ها و ایجاد گفتگو در مورد کار و همچنین بازی طراحی شده است.

Google Moderator یک ابزار مدیریتی خلاقانه است که توسط مهندسان گوگل طراحی شده است. ایده ساده پشت این ابزار این است که هرگاه افراد درباره تکنولوژی صحبت کنند و یا در جلسات گسترده شرکت، به هرکسی اجازه پرسیدن یک سوال می دهد و سپس افراد به سوال هایی که می خواهند پاسخ داده شود رای می دهند. از طریق Moderator، افراد می توانند ایده های موجود را کشف کنند، سوال بپرسند و پیشنهادات خود را بدهند، به ایده ها رای بدهند و ارا را تا بروز مشاهده کنند و مجموعه ای از پرسش ها برای ایده ها، رویداد ها و جلسات مطرح کنند.

 

نظر شما