چگونه می توانم یک توسعه دهنده موبایل موفق شوم؟

چگونه می توانم یک توسعه دهنده موبایل موفق شوم؟

یک توسعه دهنده اندروید معمولی شدن کاری ساده است اما یک توسعه دهنده اندروید موفق و برجسته شدن نیاز به تلاش سخت، اشتیاق و استقامت است.

من نمی توانم به شما یک راه کوتاه برای موفقیت نشان بدهم اما اگر می خواهید که تلاش کنید موفقیت در انتظار شماست.

1.عملکرد Framework هایی که برای توسعه دادن اپلیکیشن های اندروید است را بشناسید

من درباره خواندن مستندات صحبت نمی کنم بلکه درباره کدزنی در آن Framework صحبت می کنم. من توسعه دهندگان بسیاری را میشناسم که خود را برای بررسی عمیق Framework اذیت نمی کنند. شما مانند این افراد نباشید. باورنکردنی است که اگر نحوه ی عملکرد چیز ها را بدانید و اینکه چگونه جزئیات درکنار هم قرار می گیرند، چقدر بیشتر می توانید یاد بگیرید.

اگر می خواهید در اندروید موفق شوید، عملکرد SDK ها را نادیده نگیرید.

2. از اینکه چیزی را ازدست بدهید نترسید

اندروید به عنوان یک پلتفرم بسیار وسیع است و نمی توانید آن را بطور کامل در یک ماه و یا حتی سه ماه مطالعه کنید. هرچه بیشتر یادبگیرید، بیشتر متوجه می شوید که چیزی از اندروید بلد نیستید. برای یک مبتدی که چیز های زیادی را نمی داند طبیعی است که زمان کار کردن استرس داشته باشید که مطالب را ازدست بدهید اما با این حال بر این ترس خود غلبه کنید.

در ابتدا مواردی که برای اپلیکیشنی که درحال حاضر درحال توسعه آن هستید لازم دارید، یاد بگیرید و سپس به تدریج افق های خود را گسترش دهید.

3. تا جایی که ممکن است کد های دیگران را مطالعه کنید

بسیاری از توسعه دهندگان خود را با خواندن کد های دیگر توسعه دهندگان اذیت نکنید و درنهایت وقت خود را فقط صرف نوشتن چیز هایی که می دانند، می کنند. این کار به شما در تبدیل شدن به یک توسعه دهنده اندروید خوب شدن کمک نمی کند. تنها برای پیشرفت واقعی این است که کد های توسعه دهندگان باتجربه تر را بخوانید. درباره برنامه ها و کتابخانه های Open Source جستجو کنید به این ترتیب می توانید تکنیک های برنامه نویسی جدید و پیاده سازی عملکرد هایی که قبلا حتی درباره آن ها فکر نکرده بودید را کشف کنید.

4.درباره یادگیری زبان های برنامه نویسی اضافه تر فکر کنید

خودتان را درباره اتفاقاتی که در حوزه کاری شما اتفاق میفتد به روز نگه دارید.قبل از برنامه نویسی برای اندروید افق های خود را محدود نکنید. با این کار چشم اندازهایی برای شما باز خواهد شد ، از ایده های جدید الهام می گیرید و به پیشرفت چشمگیر مهارت های برنامه نویسی برای اندروید کمک خواهید کرد. سعی کنید هر ساله یک زبان برنامه نویسی جدید یادبگیرید.

5. در توسعه پروژه های Open Source شرکت کنید

اگر شما یک کتابخانه،پلاگین و یا قطعه کد های مفید دیگری را توسعه داده اید و از آن ها در پروژه های خود استفاده می کنید به کار روی پروژه های Open Source فکر کنید با شرکت در پروژه های Open Source می توانید خیلی بیشتر یاد بگیرید. این مورد را به عنوان یک دوره برنامه نویسی Open Source درنظر بگیرید که بطور چشمگیری ارزش شما به عنوان یک توسعه دهنده را افزایش می دهد.

اگر شما پروژه ای ندارید که آن را به Open Source تبدیل کنید، دیگر پروژه های Open Source که مورد علاقه شما هستند را بررسی کنید و ارور های آن ها را برطرف کنید، مستندات آن را بهبود دهید و تعدادی تست برای آن ها بنویسید.

حتی کوچک ترین مشارکت (مانند تصحیح خطاهای گرامری در مستندات) به رهبر پروژه کمک می کند تا پروژه را درحالت کاری حفظ کند.

6.اجازه دهید تا IDE برای شما کار کند

وقت بیشتر صرف آشنایی به IDE که درحال استفاده از آن هستید(اندروید استدیو) صرف کنید. توانایی IDE ها بیشتر از چیزی است که فکر می کنید و عملیات های جالبی را ارائه می دهند که بسیاری از توسعه دهندگان کاملا درباره آن ها تحقیق نکرده اند.

برای خودتان قوانینی برای کشف موارد تازه و راه های بهتر استفاده از ابزار ها بگذارید. این کار سازمان جریان کاری شما را بهبود می دهد و بهره وری شما را افزایش می دهد.

7.وقت آن است که اپلیکیشن خود را به درستی بسازید

اساسا تمام کدهای نوشته شده ی ما کاملا در فعالیت ها یا بخش های مختلف اپلیکیشن استفاده نمی شوند و به تدریج به شیئ های پیچیده ای تبدیل می شوند که تقریبا نگهداری و تست آن ها غیرممکن است.

زمان طراحی معماری اپلیکیشن انتخاب یک تمپلیت مناسب بسیار مهم است. برای مثال MVP (Model-View-Presenter) یا MVVM (Model-View-ViewModel). منطق عملیاتی اپلیکیشن را جدا کنید با این کار مدیریت و تست قسمت های مختلف اپلیکیشن آسان تر می شود.

8. از وقت های آزاد خود بطور موثر استفاده کنید، به پادکست ها گوش کنید

سعی کنید از زمان خود بطور سودمند استفاده کنید وقتی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنید، در ورزشگاه ورزش می کنید،رانندگی می کنید،آشپزی میکنید، ذهن شما خیلی درگیر نیست در این مواقع به پادکست هایی درباره اندروید گوش دهید.

9.مواردی از طراحی را یادبگیرید

تا جایی که من متوجه شده ام مهم ترین چیز برای یک برنامه نویس یادگیری کدزنی خوب است اما اگر شما می خواهید یک توسعه دهنده تمام عیار شوید باید زمان خود را صرف یادگیری و فهم رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) کنید. این دانش ها دید شما نسبت به اپلیکیشنی که می سازید را تغییر می دهد.

10. کمال گرا باشید

"ایده آل" یک مفهوم ذهنی است اما همیشه به دنبال بهترین نسخه از محصولی که درحال کار روی آن هستید، باشید و هیچگاه روی موارد پایین تر توقف نکنید، با اشتیاق کار کنید و بیشتر از آن چیزی که می توانید انجام دهید. با این دیدگاه دائما رشد خواهید کرد و در نهایت یک توسعه دهنده موفق خواهید شد.

نظر شما