معرفی WordPress-وردپرس

من به عنوان فردی که بسیار مطالعه می کند، از کتاب گرفته تا مقالات آنلاین و روزنامه ای همیشه دوست داشتم که مهارت نوشتن خود را امتحان کنم. اصطلاحات تخصصی به همراه کلمات پیچیده که نویسندگان در مقالات خود از آن ها استفاده می کنند همیشه من را وسوسه می کرد به همین دلیل تصمیم گرفتم با یک بلاگ برای خودم شروع کنم به همین دلیل به دنبال نیازمندی های شروع کار با یک بلاگ و چیستی و چگونگی آن رفتم.

بهترین پلتفرم برای بلاگ نویسی چیست؟

پس از صحبت با چندین فرد علاقه مند در بلاگ نویسی متوجه شدم که blogspot.com یا bloggers.com وبسایت های متفاوتی هستند که موانع ورود به بلاگ نویسی را از بین می برد. چون من از موارد فنی که پشت ساخت یک بلاگ و جذاب کردن آن برای خواندن کاربر اطلاعی ندارم متوجه شدم که blogspot.com یا bloggers.com به دلیل GUI و پلاگین های آن و غیره نمی تواند به من خیلی کمک کند.

به همین دلیل من به یکی از دوستانم مراجعه کردم و او به من بلاگ های مبتنی بر WordPress را معرفی کرد که در آن کد ها به صورت بسیار هوشمندانه طراحی شده اند تا ظاهر و حس یک وبسایت را داشته باشیم.

از این رو من باید متوجه می شدم که WordPress چه کاری برای من انجام می دهد به همین دلیل شروع به مطالعه از روی کتاب ها و مقالات آنلاین کردم و فیلم های آنلاین را نیز تماشا کردم. من با WordPress tutorials شروع کردم و سپس سراغ مقالات wp.tutsplus.com و elitebydesign.com رفتم. برای کسی که شور بسیاری برای بلاگ نویسی دارد و می خواهد نوشته های خود را به صورت روزانه ثبت کند، WordPress بهترین interface را ارائه می دهد که از طریق آن شما می توانید با خوانندگان خود ارتباط برقرار کنید.

معرفی WordPress:WordPress برای مبتدیان

امروزه WordPress بزرگترین ابزار بلاگ نویسی Self-host در جهان می باشد و در میلیون ها وبسایت از آن استفاده شده است. بهترین چیز درباره WordPress این است که Open Source است و هرکسی می تواند از آن استفاده کند. WordPress یک پلتفرم عالی برای ساخت انواع وبسایت ها می باشد. علاوه بر ساخت یک سایت بلاگ نویسی می توان از WordPress برای ساخت یک وبسایت تجارت الکتریک و انواع دیگر سایت ها نیز استفاده کرد. وبسایت های معروف نوشته با WordPress شامل بلاگ TechCrunch, Mashable, New York Times’s و غیره می باشد.

برخی از ویژگی هایی که WordPress ارائه می دهد محافظت و ارسال امن رمزعبور توسط ورد پرس، نصب و به روز رسانی آسان، سیستم کاملی از پلاگین ها و غیره می باشد.

آیا WordPress کاملا رایگان است؟

WordPress یک نرم افزار Open Source است. یک نرم افزار Open Source نرم افزاری است که توسعه،تغییر،انتشار و استفاده آن توسط همگان آزاد است. چرا وردپرس یک نرم افزار رایگان است؟ و چرا باید کسی چیزی بسازد که رایگان است؟ چرا محصول ساخته شده فروخته نمی شود؟ اگر WordPress را یک شرکت خاص ساخته شده بود این سوالات درست بودند اما در توسعه یک نرم افزار Open Source صد ها توسعه دهنده وب با یکدیگر همکاری کرده اند. یک تیم اصلی وجود دارد که روند توسعه را رهبری می کند اما هرکسی با هر ظرفیتی می تواند در بهبود نرم افزار همکاری کند.

کار های تجاری زیادی بر اساس WordPress انجام شده است برای نمونه شرکت های hosting برای WordPress مانند WPEngine وجود دارند و یا پلاگین های بکاپ گیری مانند BlogVault و پلاگین های امنیتی مانند MalCare وجود دارند.

چه تفاوتی بین WordPress.Com و WordPress.org وجود دارد؟

ابهامات زیادی پیرامون تفاوت WordPress.com و WordPress.org وجود دارد. این دو مورد کاملا از یکدیگر متفاوت هستند. WordPress.com ارائه دهنده هاست است و از WordPress.org می توانید نرم افزار WordPress را دانلود کنید. هردو این موارد مزایا و معایبی دارند که آن ها را بررسی می کنیم.

مزایا و معایب WordPress.com

مزایا

برای بلاگ نویسان غیرحرفه ای که نمی توانند یک وبسایت بسازند تا نظرات و تفکرات خود را در آن بگذارند، WordPress.com عالی است. با WordPress.com شما می توانید یک وبسایت بسازید و تا 3GB فضای آزاد بگیرید.

بهترین بخش ساخت یک سایت با WordPress.com این است که نیاز ندارید تا به صورت دستی وبسایت را کنترل کنید و دیگر نیاز به بروزرسانی پلاگین ها ،Theme ها و هسته ندارید بلکه خود سایت این کار ها را انجام می دهد.

معایب WordPress.com

محدودیت های بسیاری در وبسایت های رایگان WordPress.com وجود دارد. برای شروع در سایت خود تبلیغات WordPress بسیاری خواهید داشت. افرادی که وارد وارد وبسایت شما می شوند روی تبلیغات کلیک می کنند و این کار برای WordPress درامد دارد نه شما.

علاوه بر مورد قبل سایت های WordPress به کاربران این امکان را نمی دهند تا کاربران تبلیغات خود را در سایت خود بگذارند. حتی اگر پست های شما براساس موتور جستجو بهینه شده باشند و در صفحه اول گوگل نمایش داده شوند نمی توانید از وبسایت خود کسب درآمد کنید به همین دلیل است که شما می توانید در قسمت رایگان WordPress.com شرکت کنید. اگر تصمیم دارید تا این ویژگی را تغییر دهید می توانید در برنامه تبلیغاتی WordPress به نام WordAds شرکت کنید.

یکی از محدودیت های قابل توجه این است که شما نمی توانید از پلاگین های انتخابی خود استفاده کنید و همچنین نمی توانید موارد سفارشی که کارکرد وبسایت شما را افزایش می دهد، آپلود کنید. در وبسایت رایگان WordPress فقط سرویس JetPack دراختیار شما است. بگفته خود WordPress.com اگر شما وبسایت خود را به طرح تجاری ارتقاء دهید می توانید تعدادی از پلاگین های خود را نصب کنید اما با طرح VIP می توانید هر پلاگینی را که می خواهید نصب کنید اما طرح VIP بسیار گران است.

در وبسایت های رایگان WordPress نصب Google Analytics غیرممکن است و این امکانی است که فقط برای کاربران طرح تجاری درنظر گرفته شده است و طرح تجاری نیز بسیار گران می باشد.

هنگام استفاده از خدمات WordPress، WordPress حق دارد که وبسایت را خودش حذف کند.

همه ی سایت های رایگان WordPress یک لینک به وبسایت WordPress دارند که فقط با ارتقاء طرح مورد استفاده ی خود می توانید از آن راحت شوید.

ساخت سایت هایی که از نوع تجارت الکترونیک و یا عضویت هستند با WordPress دشوار است و ویژگی های پیشرفته به شما ارائه نمی دهد.

مزایا و معایب WordPress.org

مزایا

شما می توانید نرم افزار WordPress را از WordPress.org دانلود کنید و برای خود یک هاست و دامنه بگیرید و بصورت دستی WordPress را نصب کنید به این ترتیب وبسایت شما آماده می شود. شما می توانید خودتان وبسایت خودتان را بسازید و یا می توانید یک طراح برای این کار بگیرید.

زمانی که خودتان یک وبسایت را می سازید کنترل آن دست خود شماست و می توانید آن را به صورت دلخواه خودتان طراحی کنید.

پلاگین های زیادی برای استفاده در دسترس هستند که رایگان، غیر رایگان و حتی شخصی سازی شده اند.

می توانید تبیلغات در وبسایت خود داشته باشید و از آن کسب درامد کنید.

شما می توانید در وبسایت خود به ابزار هایی مانند Google Analytics لینک بدهید و ترافیک خود را بررسی کنید. اطلاعات Google Analytics به شما کمک می کند تا داده های بهتری را دراختیار خوانندگان خود قرار دهید و ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

ساخت سایت های تجارت الکترونیک ساده است و چالش بزرگی نیست.

معایب

نرم افزار WordPress ممکن است رایگان باشد اما برای دامنه و خدمات هاست باید هزینه پرداخت کنید.

براساس نیاز شما و ارائه دهنده هاست شما تقریبا باید پول زیادی را برای ساخت و نگهداری از وبسایت خود صرف کنید.

علاوه بر موارد گفته شده باید هسته ی WordPress و پلاگین ها را به صورت دستی به روزرسانی کنید. اگرچه به روزرسانی دستی وبسایت دشوار نیست اما شما باید دائما در وبسایت خود Login کنید بنابراین اگر وبسایت های زیادی را مدیریت می کنید این کار برای شما دردسرساز خواهد بود.

بکآپ گرفتن از وبسایت های WordPress.org کاملا برعهده صاحب وبسایت است. خبر خوب این است که سرویس های بکآپ گیری زیادی وجود دارند که شما می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که از یک سرویس بکآپ گیری اتوماتیک استفاده می کنید بنابراین دیگر نیاز نیست که بار ها و بار ها بطور دستی از وبسایت خود بکآپ بگیرید. به همین ترتیب سرویس های امنیتی نیز نیاز هستند که در ایمن سازی وباسیت به شما کمک می کنند.

با تمام موارد گفته شده به یک نکته باید توجه کنید اگر شما یک وبسایت با WordPress.com دارید می توانید به WordPress.org مهاجرت کنید. شروع کار با WordPress خیلی دشوار نیست. آموزش های زیادی برای مبتدیان وجود دارد که نحوه استفاده از WordPress و ساخت یک وبسایت را آموزش می دهد.

جمع بندی

حالا که وبسایت شما آماده است باید از طول عمر آن مطمئن شوید. بدافزار ها، هرزنامه ها و Crash ها کابوس هر بلاگ نویس موفقی است اما با blogVault.net ،که از سایت وردپرس شما پشتیبانی می کند و امنیت آن را حفظ می کند، می توانید نگرانی های خود را کنار بگذارید. blogVault.net نه تنها از بلاگ شما پشتیبانی می کند بلکه به شما نشان می دهد که کجا ها امنیت وبسایت شما را تامین کرده و از آن پشتیبانی کرده است.

اگر درحال حاضر از WordPress استفاده می کنید با blogVault از آن پشتیبانی کنید زیرا بهترین راه حل برای تامین امنیت و بکآپ گیری از وبسایت شما می باشد.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است