9 نکته برای یک توسعه دهنده نرم افزار موفق شدن

9 نکته برای یک توسعه دهنده نرم افزار موفق شدن

اگر یک توسعه دهنده خوب هستید همیشه برای شما بازار کار وجود دارد اما داشتن کار در یک شرکت جهانی و خلاق به چیزی بیش از مدرک دانشگاهی کامپیوتر نیاز دارد. توسعه دهندگان موفق نرم افزار هیچگاه یادگیری را موفق نمی کند، همیشه به دنبال حل مسائل است و همیشه به دلیل تفکر خلاقانه مورد توجه قرار می گیرند.بنابراین یک توسعه دهنده نخبه چگونه می تواند از دیگران جدا شود؟ ادامه مقاله را مطالعه کنید تا ببینید چه چیزی شما را در این رقابت جلو تر از همه قرار می دهد.

1.خود را با یک تخصص نفروشید

روز هایی که توسعه دهندگان سعی می کردند کارفرمایان را با یک مهارت مثل C++ یا جاوا تحت تاثیر قرار بدهند گذشته است. چشم انداز تکنولوژی امروزی جهان نیاز دارد که شما منعطف باشید این به این معنی است که یک توسعه دهنده باید با زبان های مختلفی آشنا باشد. بله افراد اولویت ها و تخصص های مختلفی در حوزه های مختلفی دارند اما مهم است که تخصص های خود را بطور کامل و بدون محدودیت بلد باشید. کارفرمایان به دنبال توسعه دهندگان نرم افزاری هستند که بتوانند مهارت های جدید را به سادگی و ماهرانه بیاموزند. یک توسعه دهنده می تواند قدرت خود را در GitHub به نمایش بگذارد و این کار می تواند کارفرمایان زیادی را جذب کند.

2.به اصول اولیه توجه کنید

یادگیری چگونگی برنامه نویسی و یادگیری یک زبان برنامه نویسی دو چیز مختلف هستند. یک توسعه دهنده خوب می تواند مشکلات را شناسایی کند و یک راه حل هوشمندانه برای آن ارائه دهد. یک الگوریتم اساسا یک مساله ی منطقی است، یک توسعه دهنده باید بتواند الگوریتم را بدون پیچیدگی برای افراد عادی توضیح دهد و همچنین یک توسعه دهنده باید بتواند دیاگرام مساله را بکشد. یک توسعه دهنده ی خوب توانایی فهم زبان ها، فریم ورک ها و ابزار ها را دارد و می تواند مشکلات را به سرعت کشف کند. افرادی که اصول برنامه نویسی را می دانند می توانند به سادگی مشترکات زبان ها و ... را تشخیص دهند.

3. توسعه دهندگان موفق روی یادگیری زبان های پایه تمرکز میکنند نه فریم ورک ها

محبوبیت فریم ورک ها موقتی می باشد مانند Ruby on Rails ، ممکن است اکثر توسعه دهندگان نرم افزار، White Rails را ترجیح دهند. از آنجایی که توسعه دهندگان سعی می کنند روی وب اپلیکیشن های بزرگ کار کنند بنابراین اگر روی زبان های اصلی وقت بگذارند باعث صرفه جویی در وقت آن ها می شود زیرا با یادگیری زبان اصلی کار توسعه دهندگان برای یادگرفتن فریم ورک های مختلف آسان می شود.

4.پروژه را در لایه های مختلف راه اندازی کنید

یک بحثی که وجود دارد این است که آیا هنوز هم یک نفر می تواند یک توسعه دهنده نرم افزار Stack- fullشود یا نه.فراگیر شدن Elastic Beanstalk آمازون و Heroku که هرکدام پلتفرم هایی به عنوان یک سرویس هستند (PaaS) یک تمایز روشن بین سرور و سمت سرور ایجاد کرده اند. متخصصان در توسعه نرم افزار دیگر کار هایی مانند تامین ظرفیت برای یک سرور جدید را انجام نمی دهند زیرا این کار ها می توانند بطور اتوماتیک از طریق سرویس های ابری انجام شوند. یک توسعه دهنده که با سرویس های ابری کمی آشنا هستند بهتر هستند. زیرا توسعه دهندگان نباید به دلیل یادنگرفتن مبانی هسته سیستم عامل از پلت فرم ها به عنوان یک سرویس استفاده کنند. این درست نیست که بگوییم یک برنامه اتوماتیک با مشکل روبرو نمی شود بنابراین کسی باید باشد که درصورت بروز مشکل بتواند آن را حل کند.

5.یادگیری روند برنامه نویسی

اگر یک توسعه دهنده، یک حوزه خاص را برای تخصص خود انتخاب کند به معنی این است که در سرآمد بودن آن حوزه در تکنولوژی مطمئن است. به عنوان یک توسعه دهنده، مسیر حرکت تکنولوژی را بررسی کنید. برنامه ها و زبان های خاصی وجود دارند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. سوئیفت یکی از این موارد است اما از آنجایی که اپلیکیشن های جدیدی درحال آمدن هستند ممکن است شاهد نادیده گرفتن سوئیفت در حوزه هایی مانند توسعه بازی های موبایلی باشیم.

6. هرروز تمرین کنید

در حقیقت چیز هایی که شما یاد می گیرید مهم نیستند بلکه چیزی که مهم است یادگیری همراه با استفاده می باشد. شما باید زمانی را برای یادگرفتن مهارت های جدید صرف کنید. صرف تنها یک روز برای اینکه یک توسعه دهنده عالی شوید کافی نیست. یادگیری یک روند پیوسته است و بعد از صرف تنها 20 ساعت تمرین نمی توانید یک توسعه دهنده مشهور شوید. افرادی هستند که می گویند نیاز به 10,000 ساعت زمان نیاز است تا یک توسعه دهنده خبره شوید. اگر شما می خواهید می خواهید شغلی به عنوان توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید صرف تنها 10,000 ساعت کافی نیست بلکه به زمان اختصاصی نیز نیاز دارید. برای مثال برای اینکه یک توسعه دهنده وب full Stack شوید به 800 ساعت، زمان نیاز دارید که این کار یک روز نیست.

7. از ابزار هایی که توسعه دهندگان برتر استفاده می کنند استفاده کنید

اینترنت پر از منابع رایگان مانند Codeacademy است اما این ها جهان واقعی برنامه نویسی نیستند زیرا شما کد خود را مستقیما در وب می نویسید و بر اساس آزمونی که می دهید یا فعالیتی که انجام می دهید،نمره می گیرید. شما در دنیای واقعی به این صورت کار نخواهید کرد بنابراین استفاده از ابزار های واقعی، مانند هر توسعه دهنده دیگری، ضروری است. این کار یادگیری مهارت های جدید تر برنامه نویسی را ساده تر می کند. اگر شما یک مبتدی هستید ممکن است استفاده از ابزار هایی که دیگر توسعه دهندگان استفاده می کنند دشوار باشد اما نباید ناامید شوید. برنامه نویسان آنلاین مانند Learn Verified به شما در یادگیری ابزار های مختلف توسعه نرم افزار کمک می کنند.

8. کد های توسعه دهندگان دیگر را نیز مطالعه کنید

اگر شما آرزو دارید که یک توسعه دهنده عالی شوید، راهی پیدا کنید تا کد دیگران را نیز یاد بگیرید. در Repository های گیت هاب بروید و کد های دیگران را بخوانید. شما ممکن است مستندات اشتباه به دست بیاورید اما هیچگاه یک کد غلط نخواهید داشت اگر شما خواندن کد های دیگر را یاد گرفتید نحوه نوشتن و عملکرد آن ها را نیز یاد خواهید گرفت. یادگیری کد های دیگران در زمان دیباگ کردن نیز ضروری می باشد زیرا شما نیاز دارید تا کد های نادرست را نیز متوجه شوید.

اگرچه بسیاری از افراد از این مهارت چشم پوشی می کنند اما سودمند است که ببینیم توسعه دهندگان برتر چگونه فکر می کنند و چگونه کد می زنند از روی کد های دیگران سرسری رد نشوید بلکه بطور دقیق آن ها را بررسی کنید. باید ها و نباید ها را یاد بگیرید و در صورت امکان خودتان دوباره آن ها را بنویسید تا عملکرد آن را متوجه شوید. سعی کنید کدی که میگیرید را مهندسی معکوس کنید به اینصورت متوجه خواهید شد که چطور همان کد را خودتان پیاده سازی کنید.

9. به یک انجمن بپیوندید

اگر شما به تازگی شروع کرده اید تا مهارت های خود را به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار توسعه دهید مهم است که به یک انجمن بپیوندید تا از آن ها یاد بگیرید. اگر اطراف شما با افراد همفکر شما احاطه شده باشد پشتیبانی از سیستم شما وسیع خواهد بود و می توانید در صورت بروز مشکل از آن ها کمک بگیرید. زمان توسعه کد به خصوص وقتی که کد شما کار نمی کند ممکن است انگیزه خود را از دست بدهید. یک اجتماع آنلاین می تواند تشویق بزرگی برای شما باشد.

یک توسعه دهنده نرم افزار موفق شدن کار ساده ای نیست زیرا عوامل ناامید کننده زیادی وجود دارد و شما از جنبه های مختلفی خسته خواهید شد اما با این حال این کار شدنی است و حتی می توانید به این هدف به تنهایی دست پیدا کنید. افرادی که از طریق تلاش زیاد به یک توسعه دهنده نرم افزار موفق تبدیل شده اند شاهد این قضیه است.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است