10 Framework برتر توسعه وب در سال 2019

Framework ها به یک بخش اساسی در توسعه وب تبدیل شده اند. از آنجایی که استاندارد وب اپلیکیشن ها همواره در حال افزایش است پیچیدگی مورد نیاز در تکنولوژی را Framework ها انجام می دهند و کاملا قابل درک است که اختراع دوباره چرخ برای هرکاری نیازی نیست در برنامه نویسی نیز انجام دوباره ی جزئیات پیچیده ی مورد نیاز تکنولوژی دیگر نیاز نیست و این کار ها را Framework ها انجام می دهند به همین دلیل است که استفاده از Framework ها توسط هزاران توسعه دهنده در سراسر جهان تایید شده است که یک راه عقلانی برای ساخت وب اپلیکیشن های قدرتمند و تعاملی می باشد. یک وب اپلیکیشن از دو قسمت backend(سمت سرور) و frontend (سمت کاربر) تشکیل شده است بنابراین اینجا ما هم Framework های Backend و هم Frontend را بررسی خواهیم کرد.

5 Framework برتر Frontend

1.Angular

ngular را می توان به عنوان بهترین Framework برای وب اپلیکیشن ها درنظر گرفت و بطور حتم سرآمد محصولات شرکت گوگل برای توسعه دهندگان می باشد. اولین نسخه ی AngularJS در سال 2009 منتشر شد و در سال 2016 بطور کامل بازنویسی شد.

در مقایسه با دیگر Framework های وب اپلیکیشن مزایای قابل توجه این Framework انعطاف پذیری و مجموعه غنی توابع آن می باشد. Angular به لطف پشتیبانی از TypeScript یک انتخاب عالی برای اپلیکیشن های حجیم می باشد. در این Framework برنامه نویسی ساده تر است و درعین حال عملکرد بسیار خوبی را به دلیل ویژگی هایی از جمله Binding دوطرفه و تزریق وابستگی،ارائه می دهد.

ویژگی های دیگر Angular که سرعت و بهره وری آن را تقویت می کند template syntax و ابزار Command Line (CLI)  می باشد این ویژگی ها باعث می شوند تا ساخت نمونه اولیه سریع تر انجام شود. این Framework برای کدزنی اپلیکیشن های تک صفحه ای مناسب تر است اما برای توسعه وب اپلیکیشن های چند صفحه ای نیز مناسب می باشند.

این Framework توسط شرکت هایی مانند گوگل،مایکروسافت،Paypal و غول های دیگر استفاده شده است.

2.Ember 

Ember یکی از قابل اعتماد ترین و کامل ترین Framework های توسعه وب جاوااسکریپت می باشد که در سال 2011  منتشر شد و به سرعت درحال رشد است و درجهان برنامه نویسی حرفه ای هرروز بازخورد های بیشتری می گیرد.

ویژگی های اصلی Ember ساختار دقیق آن، سیستم پیشرفته مدیریت نسخه ها و پشتیبانی از استاندارد های مدرن و پشتیبانی از تکنولوژی های قدیمی تر به صورت همزمان می باشد.Ember به شما امکان ساخت ویژگی هایی که خارج از توابع هستند را نیز می دهند که این ویژگی ها زمان کار با Binding ها بسیار مفید هستند.

این Framework توسعه وب اپلیکیشن برای ساخت وب اپلیکیشن های پیچیده عالی است و توسط شرکت هایی مانند گوگل،مایکروسافت، Netflix استفاده شده است.

3.Flutter

Flutter نیز یکی دیگر از محصولات گوگل می باشد اما این مورد برای توسعه اپلیکیشن های موبایلی اندروید و iOS و همچنین سیستم عامل Google Fuchsia استفاده می شود.

از آنجایی که Flutter با Dart ، یک زبان برنامه نویسی است که توسط گوگل ساخته شده است و برای توسعه سمت سرور وب اپلیکیشن ها هم برای پلتفرم دسکتاپ و هم موبایل استفاده می شود،نوشته شده است نیازی به جاوااسکریپت ندارد. این ویژگی به Flutter امکان تعامل با پلتفرم های مختلف بدون عبور از پل جاوااسکریپت را  می دهد که همین ویژگی امکان توسعه سریع تر نسبت به دیگر Framework ها را فراهم می کند.

از دیگر ویژگی های Flutter این است که به هیچ کامپوننت UI نیاز ندارد زیرا این کامپوننت ها در خود Flutter پیاده سازی شده اند به همین دلیل است که بازی ها و دیگر اپلیکیشن هایی که با این Framework نوشته شده اند سرعت بالایی دارند. Widget های Flutter تنها زمانی که به آن ها نیاز داریم رندر می شوند. شرکت هایی که از این Framework استفاده کرده اند علی بابا،گوگل و Tencent می باشند.

4.React

React دقیقا یک Framework وب اپلیکیشن نیست بلکه یک کتابخانه از جاوااسکریپت است اما یا این حال مناسب است که جایگاهی در این لیست داشته باشد.React شهرت خود را به دلیل معماری مبتنی بر کامپوننت های انقلابی خود به دست آورده است.

React امکان ساخت سریع و راحت واسط ها را فراهم میکند که این ویژگی از اهداف اصلی React می باشد و از سینتکس JCX استفاده می کند که کار با دامنه را نسبت به آن چیزی که هست بسیار سریع تر انجام می دهد. یکی از کار های اساسی که React انجام می دهد ساخت interface و همچنین اپلیکیشن های موبایلی iOS و اندروید می باشد.

در بین پروژه های معروف، React در فیسبوک و اینستاگرام استفاده شده است.

5.Vue.js

Vue.js نیز یکی از جدیدترین Framework های توسعه وب می باشد که به سرعت محبوب شد بزرگترین حسن Vue.js این است که اگر شما درحال حاضر محصولی دارید که در قسمتی از آن از Vue.js استفاده کرده اید همه چیز به خوبی کار می کند و هیچ تاخیر و یا مشکلی ندارد.

به دلیل ساختار ساده Vue.js حل مسائل با آن بسیار ساده است و مستندات خوبی نیز دارد. هنوز هم بیشتر افراد در سرمایه گذاری روی Vue.js تردید دارند زیرا از این Framework در شرکت های بزرگ مانند گوگل استفاده نشده است اما به هرحال محبوبیت Vue.js بطور روزافزون درحال افزایش است.

5framework برتر وب اپلیکیشن برای Backend

1.Django

حدود 12000  از پروژه های وب شناخته شده توسط Django نوشته شده اند این عدد به تنهایی درباره محبوبیت Django می تواند حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد. اگرچه Django یکی از قدیمی ترین Framework های توسعه وبسایت می باشد، که در سال 2005  منتشر شد، اما به دلیل رویکرد مدرن خود در حل مسائل و بهبود مداوم آن هنوز هم یکی از بهترین Framework ها می باشد.Django بطور بحث برانگیزی محبوب ترین Framework وب اپلیکیشن می باشد که برمبنای پایتون،یکی از پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی در جهان،ساخته شده است.

بین مزایای اصلی Django می توان به انعطاف پذیری،مقیاس پذیری و استفاده ی جهانی آن اشاره کرد. Django پکیج های بسیاری دارد و جامعه گسترده و مستندات تکنیکی دارد.

عملا شما می توانید هرنوع اپلیکیشنی، از یک پروژه کوچک گرفته تا یک پروژه پیچیده، را با Django بسازید.Django به دلیل ساخت MVP برای Startup ها (به دلیل انعطاف پذیری و اصل امتناع از کد زنی زیاد که موجب صرفه جویی در وقت و بودجه می شود) محبوب است و از طرفی توسط شرکت هایی مانند اینستاگرام،Pinterest،ناسا و بسیاری شرکت های دیگر بطور گسترده استفاده شده است.

2.ExpressJs

سرعت و سادگی اساسی ترین اصول Express.Js است که یکی از API های Node.js و یک Framework توسعه وب اپلیکیشن است. Express.Js یکی از بسیار Framework های Open-Source است و ابزار های بسیاری دارد و Solution های بسیاری را می توانید تنها با چند خط کد پیاده سازی کنید.

کار با Express ساده است بخصوص اگر تجربه کار با Node.Js نیز داشته باشید.Express.Js یک تکنولوژی محبوب است که توسط Accenture،Uber،IBM و بسیاری شرکت های دیگر استفاده می شود.

3.Ruby on Rails

فریم ورک Ruby On Rails (ROR) با زبان Ruby نوشته شده است و امروزه در بیش از 826000 وبسایت فعال استفاده شده است و شرکت هایی مانند Airbnb،YellowPages،Groupon و بسیاری شرکت های دیگر از این Framework استفاده می کنند. این Framework وب، طیف گسترده ای از کاربرد ها را دارد که حل مسائل توسعه ای پیچیده از جمله این کاربرد ها می باشد.

ROR ابزار های بسیار و کتابخانه های عالی ارائه می دهد که زمان توسعه را کاهش می دهد. این Framework ویژگی تست اتوماتیک نیز دارد که یک ویژگی عالی در حفظ کیفیت نرم افزار است. با ROR شما می توانید اپلیکیشن های مبتنی بر ابر،پلتفرم های شبکه اجتماعی و دیگر انواع پلتفرم های وب را بنویسید.

4.Spring

این Framework مبتنی بر جاوا می باشد و در جهان توسعه backend وب بسیار محبوب می باشد. عملا هرکار حرفه ای که با زبان جاوا انجام می شود دیر یا زود از Spring استفاده می کنند.

هدف اصلی Spring قابلیت ساده سازی ساخت اپلیکیشن های J2EE می باشد که رسیدن به این هدف به لطف تعدادی از مزایای آن می باشد.Spring به شما چهارچوبی برای اپلیکیشن های آینده ارائه می دهد و با معماری خود کار ها را بسیار ساده تر می کند.Spring به دلیل داشتن وابستگی ضعیف بین اشیاء و عدم نیاز به اتصال اشیاء به صورت دستی شناخته شده است. این ویژگی و بسیاری ویژگی های دیگر کار را برای توسعه دهندگان ساده تر و کارآمد تر کند.

بسیاری از شرکت های معروف ویژگی های Spring را تحسین می کنند Wix،TicketMaster و Billguard از جمله ی این شرکت ها هستند.

5.Symfony

Symfony یک Framework شاخته شده بین توسعه دهندگان PHP است. این Framework بطور چشمگیری زمان مورد نیاز برای ساخت یک وب اپلیکیشن پیچیده بر پایه PHP را کاهش می دهد. در اینجا ما به برخی از ویژگی های اصلی این Framework اشاره خواهیم کرد. Symfony به دلیل پایداری،سرعت بالا،انعطاف پذیری و امکان استفاده مجدد از کد تحسین می شود همچنین وقتی که برای ساخت اپلیکیشن هایی با عملکرد بالا استفاده می شوند یک ارسال کننده event مناسب با تزریق وابستگی و امکان بهینه سازی کد، ارائه می دهد علاوه بر این ها حافظه نسبتا کمی نیز مصرف می کند اما Symfony برای اپلیکیشن های بلادرنگ کمی کند است.

Simfony یکی از قابل اعتماد ترین و محبوب ترین Framework های وب می باشد و بیش از 9000 وبسایت درحال فعالیت از این تکنولوژی استفاده کرده اند.

جمع بندی

Framework های اشاره شده انعطاف پذیر هستند و می توانند برای انواع مختلفی از پروژه ها استفاده شوند و تقریبا جامعه بزرگی دارند. همه ی موارد گفته شده عالی هستند اما کدام یک مناسب پروژه شما می باشد؟ پاسخ این سوال به نیاز شما در پروژه بستگی دارد.

 

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است