آشنایی با مزایای هوش مصنوعی

آشنایی با مزایای هوش مصنوعی

در این مبحث ، ما می خواهیم با مزایای استفاده از هوش مصنوعی آشنا شویم. از آنجا که هوش مصنوعی در رفتار پیچیده است، این مجموعه ترکیبی بسیار پیچیده از علوم کامپیوتر ، ریاضیات و سایر روشهای پیچیده علوم را در اختیار دارد.

برنامه نویسی پیچیده دستگاه را قادر می سازد تا عملیات بحرانی را به آسانی انجام دهد و همچنین می تواند شبیه به همان کار انسان با عملکرد بهتر از انسان را انجام دهد.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی

بیایید مزایای استفاده از هوش مصنوعی را با نکات کلیدی زیر بررسی کنیم:

1. در دسترس بودن همیشگی

ماشین آلات مانند انسان به استراحت مکرر نیاز ندارند. بنابراین می تواند برای کار برای ساعات طولانی برنامه ریزی شود و قادر به انجام مداوم کار باشد بدون اینکه بی حوصله و پریشان شود یا حتی دچار خستگی شود.

با استفاده از دستگاه ها ، صرف نظر از زمان بندی ، فصل و غیره ، می توانیم نتیجه های یکسانی را انتظار داشته باشیم و این چیزی است که ما نمی توانیم از انسان انتظار داشته باشیم.

2. روز به روز برنامه

 در نیازهای روزانه ما ، یک تلفن هوشمند در کنار لباس ، غذا و سرپناه به چهارمین ضروری برای انسان تبدیل شده است.

اگر از تلفن هوشمند استفاده می کنید ، به طور غیر مستقیم به این معنی است که شما آگاهانه یا ناآگاهانه از هوش مصنوعی لذت می برید.

طراحی روشهای اتوماسیون با استفاده از یادگیری و ادراک به یک پدیده رایج در زندگی روزمره ما تبدیل شده است.

ما سیری را برای دستگاه های iOS یا Cortana برای دستگاه های ویندوز در اختیار داریم تا به ما کمک کند.

ما همچنین از GPS برای رانندگی های طولانی و سفر استفاده می کنیم.

تلفن هوشمند یک مثال مناسب است که نشان می دهد چگونه روزانه از قدرت هوش مصنوعی برای برطرف کردن موانع استفاده می کنیم.

در بخشی از برنامه های کاربردی ، می توان دریافت که چگونه آنها پیش بینی می کنند چه چیزی را می خواهیم تایپ کنیم و پیشنهادی برای اصلاح خطاهای انسانی در املا ارائه می دهند. این مورد یکی از پرکاربردترین هوش مصنوعی است.

الگوریتم هوش مصنوعی هنگام مراجعه به اپلیکیشن های  رسانه های اجتماعی مبتنی بر کاربران ، در حالی که ما عکس ها را در سایت های رسانه های اجتماعی قرار می دهیم چهره فرد را شناسایی و تشخیص می دهد و افراد را برچسب گذاری می کند.

هوش مصنوعی به طور گسترده توسط سازمان های مالی و بخش های بانکی برای سازماندهی و مدیریت داده ها مورد استفاده قرار می گیرد. تشخیص کلاهبرداری یکی از بهترین مزایای استفاده هوش مصنوعی در معاملات مبتنی بر کارت هوشمند است.

3. کمک دیجیتالی

سازمانهای بسیار پیشرفته قبلاً ماشینهایی را به نفع انسانها پیاده کرده بودند تا با استفاده از "آواتار" با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند. این دستیارهای دیجیتال یا ماکت هایی هستند که به کاهش نیاز نیروی انسانی کمک می کنند.

برای ماشین آلات هوش مصنوعی احساسات را فقط می توان با روش تفکر عقلانی تشخیص داد.

روبات ها نمی توانند عامل احساساتی کاربر را شناسایی کنند. در واقع هوش مصنوعی فقط برای مواقع منطقی برنامه ریزی شده و تصمیمات را بر اساس تجربه موجود به دستگاه آموزش می دهد.

4- رسیدگی به مشاغل تکراری

شغل های مکرر از نظر طبیعت خسته کننده هستند. با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی می توان به راحتی این نوع کارها را انجام داد. این نوع شغل ها نیاز به هوشمندی زیادی ندارند.

ماشین آلات می توانند خیلی سریعتر از انسان فکر کنند و می توانند چندین کار را به صورت همزمان انجام دهد.

برای انجام کارهای خطرناک که ممکن است باعث آسیب به انسان درگیر در آن شود، می توان از هوش مصنوعی استفاده کرد. پارامترهای هوش مصنوعی را می توان براساس موقعیت های مختلف تنظیم کرد که این خودش یک حسن بزرگ است و سرعت و زمان آنها بر اساس محاسبه مورد نیاز قابل تنظیم است.

هرگاه انسان با ماشین، بازی می کند یا از یک ربات تحت کنترل رایانه را استفاده می کند ، به این معنی است که ما در واقع با هوش مصنوعی در تعامل هستیم.

در بازی رایانه ای ، خود ماشین بر اساس فعالیت ما در بازی ، مانند حریف بازی می کند. دستگاه حرکت خود را بر اساس پاسخ کاربر برنامه ریزی می کند. بنابراین ، می توان گفت بازی یکی از رایج ترین کاربردهای مزایای استفاده از هوش مصنوعی است.

5- کاربردهای پزشکی

یکی از مهمترین مزایای هوش مصنوعی در زمینه پزشکی استفاده می شود. ما می توانیم تعداد بی شماری از برنامه های پزشکی که به هوش مصنوعی متکی هستند را شناسایی کنیم.

پزشکان اطلاعات مربوط به سلامتی بیمار را ارزیابی کرده و از طریق دستگاههای مراقبت های بهداشتی با کمک هوش مصنوعی ، عوامل خطر را به مراجعه کنندگان ارجاع می دهند.

این کمک می کند تا بیمار در مورد عوارض داروهای مختلف آگاهی داشته باشد. شبیه ساز جراحی مصنوعی بخش نوآوری عالی هوش مصنوعی است. کارآیی این نوع از هوش مصنوعی باعث می شود تا متخصصان از آن برای درمان ها، استفاده کنند.

در حال حاضر ، ما نرم افزارهای بزرگی برای تشخیص و همچنین نظارت بر اختلالات عصبی داریم که این می تواند عملکرد مغز انسان را شبیه سازی کند.

روباتیک اغلب در درمان بیماران روانی به کار می رود تا آن ها را از افسردگی بیرون بیاورد همچنین باعث می شود آنها در دنیای واقعی فعال باشند.

صنعت پزشکی فعلی کاربرد رایج هوش مصنوعی رادیولوژی را دارد. این به ما کمک می کند تا تومورها را بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف عمل کنیم.

6. اکتشافات خطرناک

هوش مصنوعی و علم رباتیک پیشرفتهای چشمگیر در توسعه فناوری داشته است. با استفاده از هوش مصنوعی ، می توانیم حجم عظیمی از داده ها را برای ذخیره سازی و پردازش استفاده کنیم اما به آنها محدود نمی شویم ، همچنین می توانیم از آنها در فرآیند استخراج و سایر فرآیندهای اکتشاف سوخت استفاده کنیم.

از این ماشین های پیچیده می توان برای غلبه بر محدودیتهای انسانی استفاده کرد. ما می توانیم از این دستگاه ها به عنوان جایگزینی برای انسانها استفاده کنیم در هر کجا که احساس کردیم فرایند انجام شده توسط انسان خطرناک است می توان از این ماشین ها استفاده کرد.

آنها می توانند کارهای مشکل و کارهای دقیق را با مسئولیت بیشتر و بدون هیچ گونه تاخیری انجام دهند. علاوه بر این ، آنها به راحتی فرسوده نمی شوند.

7. کاهش خطا

مزیت استفاده از هوش مصنوعی این است که به ما در کاهش خطا و افزایش شانس دستیابی به دقت بیشتر کمک می کند.

این می تواند در موقعیت های مختلف از جمله فرایندی به نام اکتشاف فضا استفاده شود.

این روبات های هوشمند با داده تغذیه می شوند. چنین اطلاعاتی برای کشف فضا ارسال می شود. اگرچه این دستگاه ها با بدنه های فلزی هستند ، در طبیعت مقاوم ترین هستند و از ویژگی های بسیار خوبی نیز برخوردار هستند .

 

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است