راهنمای برنامه نویسان برای وضعیت بدنی بهتر

راهنمای برنامه نویسان برای وضعیت بدنی بهتر

به عنوان برنامه نویس ، وظیفه ماست که برای مدت زمان طولانی روبروی رایانه خود باشیم. و اگر مثل ما باشید ، هر چه بیشتر بنشینید ، وضعیت شما بدتر می شود. حتی بدون اینکه متوجه شوید ، شما شروع به کشیدن گردن خود می کنید و چهره خود را به صفحه نمایش نزدیک می کنید. شانه های خود را به جلو شانه می کنید و در صندلی خود فرو می ریزید.

اگر به این بهانه که در ابتدای روز کاری هستید وضعیت بدنی خود را نادیده بگیرید به سادگی کلا این موضوع را فراموش خواهید کرد. متأسفانه ، وضعیت ضعیف بدن می تواند منجر به ضعف سلامت ستون فقرات و درد در گردن و کمر شود.

مشکل

واقعاً چه چیزی باعث ایجاد درد گردن و کمر در کار با رایانه می شود؟

افتادگی و خم شدن و عدم پشتیبانی از کمر باعث ایجاد فشار واقعی بر روی عضلات پشت و استرس بر روی ستون فقرات شما می شود. با استرس مداوم ، وضعیت ضعیف شما در واقع می تواند منجر به تغییرات آناتومیکی در ستون فقرات شما شود و درنهایت شانس ابتلا به تنگی عروق خونی و اعصاب را افزایش دهد. این مسائل با مشکلات جدی در عضله ، دیسک و مفصل نیز همراه است.

علاوه بر درد مزمن در گردن و کمر ، این تغییرات ستون فقرات می تواند منجر به سردرد ، خستگی ، مشکلات تنفسی و حتی آسیب برخی از ارگانهای اصلی شما شود که این امر ممکن است بر عملکردهای بدن مانند کنترل روده و مثانه تأثیر بگذارد.

رفع

چندین روش وجود دارد که می توانید سلامت ستون فقرات خود را بهبود ببخشید ، اما بگذارید با چند تغییر ساده در فضای کاری خود شروع کنیم.

به عنوان یک برنامه نویس ، شما به احتمال زیاد چندین ساعت در شبانه روز را به صورت بی وقفه پشت میز کار خود می گذرانید ، این بدان معنی است که باید میز کار شما تنظیم شود. همه چیز از صندلی تا ارتفاع میز و موقعیت صفحه می تواند بر وضعیت شما تأثیر بگذارد.

چه درخانه کار کنید چه در کافی شاپ ، احتمالاً نسبت میز شما به صندلی متناسب نیست. در حالت ایده آل ، شما باید در صندلی ای بنشینید که به شما امکان دهد شانه های شما در وضعیت ریلکس باشد و پشت شما صاف باشد ، و ساعد شما به در موازات با زمین باشد. اگر هنگامی که با صفحه کلید خود کار می کنید شانه های شما از حالت صاف خارج شدند و به یکدیگر نزدیک شدند، وضعیت شما مناسب نیست.

در حالی که یک میز ایستاده گزینه خوبی برای دستیابی به وضعیت بهتر وضعیت است ، بسیاری از ما می خواهیم بنشینیم. در این حالت پیدا کردن صندلی مناسب امری ضروری است. صندلی مناسب باید دارای یک بالشتک راحت باشد ، دارای دسته هایی باشد که ارتفاع مناسبی داشته باشد تا به شما اجازه دهد آرنج های شما روی آن زاویه 90 درجه داشته باشد.همچنین باید ارتفاع صندلی قابل تنظیم باشد ، تا بتوانید ارتفاع آن را نسبت به میز خود تنظیم کنید.

وقتی در صندلی خود نشسته اید ، پاهای شما باید روی زمین صاف باشد. صندلی را انتخاب کنید که از کمر پشتیبانی می کند تا فشار روی کمر شما کم شود. صندلی هایی که می چرخند نیز بهتر هستند زیرا باعث می شود دسترسی به وسایل یا حرکت به سمت اطراف با استرس کمتری بر بدن شما انجام شود.

هنگامی که یک صندلی درجه یک دارید ، از میز و ارتفاع صفحه نمایش نیز اطمینان داشته باشید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ما با رایانه های خود مرتکب می شویم این است که مانیتور ما ارتفاع خیلی کمی دارد ، به طوری که در نهایت مجبوریم گردن خود را به سمت پایین بکشیم.

صفحه مانیتور یا لپ تاپ شما باید در خط دید شما باشد و هیچگونه تغییری در وضعیت معمول گردن شما ایجاد نکند. پایه های لپ تاپ راهی عالی برای تنظیم صفحه نمایش شماست که بسیار مقرون به صرفه نیز هستند. فریب اینکه مانیتورهای بزرگتر نیاز به تنظیم ندارند را، نخورید. مانیتور های رومیزی - هر چند بزرگتر - لزوماً در ارتفاع مناسب قرار ندارند و می توانید ارتفاع آن را با پایه، کتاب یا یک جعبه تنظیم کنید.

اگر از پایه برای لپ تاپ خود استفاده می کنید ، به صفحه کلید خارجی و ماوس نیاز خواهید داشت. تنظیم صحیح صفحه کلید و ماوس ساده است. کافی است کیبورد را مستقیماً در مقابل خود قرار دهید و ماوس به اندازه کافی به شما نزدیک باشد تا مجبور نشوید بازوهای خود را باز کنید. حتی حرکات کوچک و مداوم مانند استفاده ناصحیح از ماوس می تواند به مرور زمان باعث ناراحتی ستون فقرات شود.

حرکات کششی

اگر پشت و گردن شما احساس درد می کند ، چند کشش وجود دارد که می توانید برای کاهش درد انجام دهید.

یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین روش ها برای کاهش استرس در کمر و بدن شما است این است که پاهایتان روی کف زمین باشد و پاها کمی پهن تر از عرض شانه باز کنید و به حالت چمباتمه ای فرو کنید. تا آنجا که می توانید غرق شوید و به یک دیوار یا صندلی نگاه دارید تا در صورت لزوم خود را متعادل کنید. سر و پشتتان صاف باشد ، ممکن است در ابتدا زانوها و مچ پا وزن شما را احساس کنند ، اما با گذشت زمان و تمرین ، متوجه خواهید شد که چقدر این حرکت نه تنها پشت بلکه تمام بدن شما را تسکین می دهد.

جمع بندی

حفظ وضعیت مناسب ، ایجاد فضای کاری ارگونومیک و حرکت در هر ساعت برای داشتن ستون فقرات سالم ضروری است. اگرچه ممکن است روی تعداد ساعاتی را که هر روز مقابل صفحه نمایش می گذاریم کنترل زیادی نداشته باشیم ، اما می توانیم روی سلامت خود کنترل داشته باشیم.

نسبت به سلامتی ستون فقرات خود حساس باشید و از درد های طولانی و مزمن گردن و کمر خودداری کنید. اگر قبلاً از این تکنیک ها استفاده کرده اید ، لطفا نتایج را با ما به اشتراک بگذارید. آیا اجرای هر یک از این تغییرات، تفاوت قابل توجهی در استرس ستون فقرات شما ایجاد کرده است؟ نتایج را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است