مزایا و معایب کار به صورت فریلنسری

کار کردن به صورت فریلنسر یکی از مواردی است که افراد نظر های مختلفی نسبت به آن دارند. برخی این نوع کار کردن را حالت ایده آل خود می دانند این افراد مصمم هستند و حتی اگر تجربه کافی نداشته باشند می توانند کار خود را انجام دهند. برخی دیگر این نوع کار کردن را بیش از حد استرس زا می دانند این دسته از افراد حتی اگر مطمئن باشند که دو برابر بیشتر از آنچه که لازم است تجربه دارند باز هم به این صورت کار نمی کنند.

همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، حقیقت چیزی بین این دو دیدگاهی است که گفته شد. مطمئناً ، کار کردن به صورت فریلنسری می تواند استرس زا باشد ، اما به همان اندازه نیز می تواند پردآمد باشد و درکار به شما حس آزادی بدهد.

در این پست قصد داریم برخی از مهمترین مزایا و معایب کار به صورت یک فریلنسری را مورد بررسی قرار دهیم.

مزیت: شما رئیس خود هستید

شما می توانید همانطور که خودتان می خواهید کار کنید. می توانید در خانه و یا اگر دوست داشته باشید می توانید در ساحل یا هرجایی که دوست داشته باشید، کار کنید. شما می توانید هرکاری که دلتان می خواهد بکنید و هیچ کسی هم شما را برای آن ها بازخواست نکند زیرا خودتان رئیس خودتان هستید اما این ها موارد سطحی هستند.

کار به صورت فریلنسری همچنین به این معنی است که تصمیم می گیرید در کدام پروژه ها شرکت کنید ، می توانید به هر مشتری بی ادبی پاسخ نه بدهید ، و می توانید پروژه های خود را به طرز دلخواه خود طراحی و پیاده سازی کنید ، نه اینکه یک مدیر مافوق شما در این باره تصمیم بگیرد.

ضرر: شما رئیس خودتان هستید

رئیس خود بودن می تواند سخت باشد. در حالی که رئیس قدیمی شما مسئولیت واریز پول به حساب بانکی شما را در پایان هر ماه داشت ، اکنون این مسئولیت فقط بر عهده شماست. و مطمئناً ، اکنون که خوتان رئیس خودتان هستید را ندارید ممکن است این کار را به خوبی انجام ندهید و در این صورت کسی که بیشترین آسیب را می بیند خود شما هستید.

ببینید ، ممکن است رئیس نداشته باشید ، اما هنوز کسی هست که می تواند حتی بیشتر از یک رئیس سخت گیر باشد: مشتری های شما.

در حالی که شما می توانید مشتریانی که از نظرتان خوب نیستند را قبول نکنید اما ممکن است در وضعیتی باشید که فکر کنید رد کردن مشتری گزینه بهتری است یا اینکه به پول حاصل از پروژه نیاز دارید و بهتر است آن را انجام دهید.

مزیت: شما می توانید تمام سود را حفظ کنید

یکی از بدترین احساسات هنگام کار به عنوان کارمند ، انجام همه کارهای سخت برای برخی از پروژه ها ، و سپس پرداخت حقوق ناچیز به شما است. شرایط بدتر این است که ، شما یک برنامه ای را می نویسید اما رئیستان آن را بار ها و بار ها به افراد مختلف می فروشد.

به عنوان یک فریلنسر ، شما می توانید سود خود را که ناشی از کار شماست ، داشته باشید.

اگر در این کار موفق شوید ، همه سود کار مستقیماً به حساب بانکی شما می روند - نه یک مدیر بالاتر.

عیب: شما باید برای دریافت هزینه کار خود سخت مبارزه کنید

انجام کار فقط نیمی از کار به صورت فریلنسری است. نیمه دیگر در واقع گرفتن هزینه از مشتری است. شما فکر می کنید آسان است؟ ممکن است تعجب کنید اما برخورد مستقیم با مشتری می تواند دشوار باشد.

برخی از مشتریان قصد صادقانه ای برای پرداخت هزینه به شما دارند اما با این حال ، فقط در زمان تحویل پروژه کمبود بودجه اتفاق می افتد (معمولاً به دلیل بروز فوریت های جدید). اما عده ای از همان ابتدا با شما صادق نیستند و قصد تحت فشار گذاشتن شما را دارند.

برخی نیز به این دلیل که ارتباط خوبی دارند و اینطور فکر می کنند که اگر شما با آن ها کار کنید آینده بهتری خواهید داشت برای خود سهمی درنظر می گیرند و این موضوع را بطور شفاف با شما مطرح نمی کنند بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به راحتی در دام قرارداد های مبهم می افتید باید نسبت به کار عادی خود انرژی بسیار بیشتری برای دریافت هزینه از مشتری صرف کنید.

مزیت: جلسات و بوروکراسی کمتر

"آیا جلسات تجاری را دوست ندارید؟

به عنوان یک فریلنسر یک برگذاری جلسات تجاری نیز مانند اکثر کارهایی که شرکت های کوچک برای انجام ساده ترین کار ها انجام می دهند مثل بروکراسی، کاری اضافی است.

اگر می خواهید کاری انجام شود ، فقط می توانید پیش بروید و کار را انجام دهید. دیگر لازم نیست که آن را از طریق ارائه پاورپوینت 50 صفحه ای ، توجیه کنید.

عیب: استرس بیشتر

هنگامی که هر تصمیمی مستقیماً بر شما و تجارت فریلنسری شما تأثیر می گذارد ، بدون کمک یک شرکت بزرگ ، می تواند بسیار پر استرس باشد.

فکر می کنید خواسته رئیس شما از  اینکه "کاری را تا فردا صبح کامل کنید" پر استرس بود؟ این وضعیت در مقایسه با حالتی که باید خودتان طرح تجاری و پروتکل های پروژه خودتان را برای تعداد زیادی از مشتریان آماده کنید، ناچیز است. بدون یک مدیریت سطح بالا این کار با خود شما خواهد بود.

مزیت: شور بیشتر

در پایان ، همه این مزایا و معایب ، نقطه تعادل خود را پیدا کنید. این واقعیت باعث می شود تصمیم درستی از اینکه آیا در کار فریلنسری شرکت کنید با نه تاثیر می گذارد، برخی کار به صورت فریلنسری آن ها را خوشحال و راضی می کند اما از طرفی گروهی هم یک کار ایمن و مشارکت با شرکت های بزرگ را ترجیح می دهند.

اما در نهایت باید اعتراف کنم اینکه نسبت به اینکه عضوی از یک گروه بزرگترباشید، اگر خودتان رئیس خودتان باشید هیجان انگیز تر و پورشور تر است.

شما ممکن است یک ماشین شرکتی ، تعطیلات با حقوق و ... نداشته باشید ، اما می توانید در زمینه کاری خود برند خود را داشته باشید.

آیا شما نیز دوست دارید به صورت فریلنسری کار کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است