رابطه بین قهوه و توسعه دهندگان

برخی از افراد برای تقویت خود در حین کار ، مطالعه یا زمانی که احساس کمبود انرژی دارند از قهوه استفاده می کنند. دیگران هنگام دیدار با دوستان ، قهوه را به سادگی به عنوان بخشی از آیین می نوشند.

هنوز ، اگرچه قهوه توسط متخصصان در همه زمینه ها مصرف می شود ، اما به دلایل مختلف ، برنامه نویسان به عنوان یک دسته ظاهرا اهمیت خاصی برای آن قائل هستند.

این یک مفهوم گسترده است که نوشیدن قهوه می تواند به نفع کارهایی باشد که به بهره وری و عملکرد مداوم مغز نیاز دارند به همین دلیل بسیاری از افرادی که کار آن ها به عملکرد مغزی زیادی نیاز دارد از قهوه استفاده می کنند.

با این حال ، اگر شما یک توسعه دهنده هستید که عاشق قهوه هستید ، سؤالات خاصی وجود دارد که نیاز به پاسخگویی دارند:

توسعه دهندگان معمولا چه مقدار قهوه می نوشد؟

آیا قهوه برای کار من به عنوان یک توسعه دهنده مفید است؟

آیا قهوه عوارض جانبی خطرناکی دارد؟

آیا باید روزانه قهوه بنوشم؟

در این پست ، برای پاسخ به این سؤالات ، رابطه بین توسعه دهندگان نرم افزار و قهوه را بررسی خواهم کرد. بنابراین ، اگر نمی دانید که آیا قهوه (و چه مقدار) برای شما به عنوان یک توسعه دهنده خوب است ، خواندن خود را ادامه دهید!

توسعه دهندگان چه مقدار قهوه می نوشند؟

از زمانی که کار در یک شرکت توسعه Angular را شروع کردم ، متوجه شدم که نوشیدن قهوه چه بخشی از روند کار روزانه است. یک فنجان هنگام شروع روز کار ، یک فنجان هنگام استراحت ، یک فنجان هنگام گیر کردن در کد نویسی و زمانی که نیاز به یک ایده تازه هست ، یک فنجان هنگام لذت بردن از مکالمه با دوستان و غیره و غیره…

نمودار زیر نتایج یک پرسشنامه غیررسمی و داوطلبانه را نشان می دهد. از بین همه برنامه نویسان شرکت کننده ، تنها 16.4٪ کافئین مصرف نمی کنند و 83.6٪ افراد باقی مانده درطول روز مقادیر مختلفی از کافئین را مصرف می کنند.

برای درک بهتر: به طور متوسط ​​، یک فنجان اسپرسو حاوی 60 تا 100 میلی گرم کافئین دارد.

بنابراین ، با توجه به این که اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان قهوه مصرف می کنند ، نکته مهم این است که آیا قهوه فایده دارد یا خیر.

آیا قهوه برای کار من به عنوان یک توسعه دهنده مفید است؟

اگر قهوه هنگام تنظیم کار بخشی از برنامه معمول شما باشد ، به راحتی می تواند به ماشه ای برای بهره وری تبدیل شود. شما لیوان خود را روی میز خود دارید. اکنون شما آماده کدزنی و استفاده حداکثری از این تقویت کننده شیرین هستید.

این تأثیرات افسانه ای نیستند بلکه ناشی از توانایی قهوه در افزایش سطح انرژی و بهبود میانگین تمرکز است. این تاثیرات به نوبه خود ، عملکرد مفیدی مغز را فراهم می کند که به انجام وظایفی که نیاز به تفکر تحلیلی و حل مسئله دارند کمک می کند و این دقیقا همان چیزی است که یک توسعه دهنده احتیاج دارد!

ناگفته نماند که قهوه در رفع مشکلات سلامت روان ، به شما کمک می کند. یک تحقیق از آرشیو طب داخلی نشان می دهد که نوشیدن قهوه یک یا دو بار در روز می تواند خطر خودکشی را کاهش دهد.

علاوه بر این ، طبق مطالعه ای که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام شده است ، زنانی که قهوه بیشتری می نوشند ، کمتر از نظر بالینی به افسردگی مبتلا می شوند.

قهوه در سلامتی سلامتی مزایای غیرقابل انکاری دارد. اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که مصرف زیاد کافئین به راحتی می تواند اثرات مثبت آن را از بین ببرد. در این موارد ، یک دیتاکس کافئین به منظور تنظیم مجدد کافئین و اجازه لذت مجدد از قدرت پردازش ، بدون عوارض جانبی ، توصیه می شود.

به طور متوسط ​​، نوشیدن دو یا سه فنجان قهوه نسبتاً قوی ، از نظر عملکرد ، مزایای بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت. اما اگر بیش از مقدار توصیه شده به طور مداوم در مدت زمان طولانی بنوشید ، ممکن است شروع به ایجاد عوارض جانبی بالقوه خطرناکی شود.

آیا قهوه اثرات جانبی خطرناکی دارد؟

اکثر عوارض جانبی ناشی از مصرف بیش از حد کافئین است. برخی از خطرات ناشی از اضافه مصرف زیاد کافئین است شامل موارد زیر باشد:

اختلال خواب

اضطراب

خستگی جسمی و روحی

وابستگی

تحریک پذیری

ضربان قلب سریع

فشار خون بالا

مانند هر عارضه جانبی ، حفظ مصرف مداوم در طی مدت زمان طولانی باعث آسیب های جدی تر و پایدار تر می شود و می تواند آسیب دائمی به سیستم آسیب دیده وارد کند.

با توجه به اینکه رسیدن به مقادیر خطرناک کاملاً قابل اجتناب است ، نه تنها نیازی به آسیب وارد کردن به بدن خود نیست، بلکه غیر منطقی نیز است.

هنگام مصرف در مقدار توصیه شده (زیر 400 میلی گرم کافئین - معادل حدود چهار فنجان قهوه دم کرده — در روز برای بزرگسالان سالم) ، قهوه یک مکمل طبیعی عالی است که می تواند چیزهای زیادی را با زندگی شلوغ و پویا به فرد بدهد.

با این وجود شما باید به عوارض جانبی مصرف بیش از حد قهوه توجه کنید و از این کار خودداری کنید.

آیا باید روزانه قهوه بنوشم؟

در مورد آنچه که مردم در یک روز مصرف می کنند ، بیشتر ما به نوعی عادات خاصی داریم که به نوعی روی سلامتی ما تأثیر می گذارد.

برای مثال از نظر برخی ، در آخر هفته می تواند غذاهای شیرین زیادی بخورند و یا ... . بسیاری از این عادت ها به دلیل تجربه مکرر عادت به خاطر تجربه رضایت لحظه ای ، به مرور زمان ساخته می شوند ، حتی اگر این عادات واقعا برای سلامتی ما مفید نباشند.

اگر قهوه به صورت معتدل استفاده شود یکی از عادات بی ضرر است که می توانید داشته باشید. برای بسیاری از افراد نوشیدن یک فنجان قهوه حس شادابی،پیداری و بهره وری را به آن ها می دهد.

قهوه چیز کوچکی است که می تواند در هنگام مواجهه با مشکلات در سایر زمینه های زندگی به سلامت روان کمک کند.

و البته اگر متوجه شده اید که قهوه به هر طریقی به سلامتی شما آسیب می زند ، مصرف بیش از حد این نوشیدنی توصیه نمی شود.

اگر متوجه تأثیرات منفی بر سلامت عمومی ، کوتاه مدت یا طولانی مدت خود شده اید ، باید در انتخاب خود تجدید نظر کنید. برخی از مواردی که باید از آنها مراقبت کنید لرزش بیش از حد ، احساس اضطراب زیاد یا ناراحتی معده است. از توجه به علائم دیگری که مربوط به قهوه است نیز غافل نشوید، هیچ چیزی ارزش سلامتی شما را ندارد.

تعادل

به عنوان یک توسعه دهنده ، انتخاب نوشیدن قهوه برای تقویت بهره وری شما به تعادل و اعتدال در مصرف آن بستگی دارد.

لذت بردن از قهوه عالی است و همین امر باعث می شود در روال کاری خود حس بهتر و انرژی بیشتری داشته باشید با این حال ، شما همچنین باید به مورد نکاتی که ممکن است در مصرف قهوه مهم باشد،توجه کنید برای مثال آیا قهوه روی سلامتی شما تأثیر منفی می گذارد؟ آیا شما عملکرد عادی شما به قهوه بستگی دارد؟ آیا قهوه به کیفیت خواب شما آسیب می رساند؟

برای خودتان به این سؤالات پاسخ دهید و انتخاب کنید که نوشیدن قهوه به حرفه شما به عنوان توسعه دهنده کمک می کند یا خیر. در پایان ، حفظ تعادل و تصمیم گیری درست است که شما را به یک برنامه نویس بهتر تبدیل می کند.

نظر شما

1 نظر

محمد مهدی رضوانی - 1398/12/26
مقاله جالبی بود . لطفا از این مقالات بازم بزارین . سایتتون دنبال میکنم . ممنون از مقالات با ارزشتون