چرا سی شارپ  از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در ایران و جهان است؟

چرا سی شارپ  از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در ایران و جهان است؟

#C یک زبان برنامه نویسی شی گرا و مدرن است که در سال 2000 توسط Anders Hejlsberg در مایکروسافت به عنوان رقیبی برای جاوا (که کاملاً شبیه آن است) ایجاد شده است. C# به این دلیل ایجاد شده که Sun (که بعدا توسط اوراکل خریداری شد) نمی خواست مایکروسافت تغییراتی در Java ایجاد کند ، بنابراین مایکروسافت نیز تصمیم گرفت به جای تغییر در جاوا زبان خود را ایجاد کند. #C از ساخت اولین نسخه به سرعت رشد کرده است ، پشتیبانی گسترده مایکروسافت از این زبان به آن در دستیابی به کاربران زیاد کمک کرد و اکنون #C یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است.

#C چیست؟

#C یک زبان عمومی است که برای توسعه برنامه ها بر روی پلتفرم مایکروسافت طراحی شده و برای کار به فریم ورک NET. در ویندوز نیاز دارد. #C اغلب به عنوان ترکیبی از بهترین ویژگی های C و C++ برای ساخت یک زبان واقعا مدرن درنظر گرفته می شود. اگرچه فریم ورک NET. از چندین زبان برنامه نویسی دیگر نیز پشتیبانی می کند ، اما #C  به سرعت به یکی از محبوب ترین گزینه ها تبدیل شده است.

از#C  می توان برای ایجاد تقریباً هر چیزی استفاده کرد ، اما به ویژه در ساخت برنامه های دسکتاپ ویندوز و بازیها بسیار قدرتمند است. #C همچنین می تواند برای توسعه برنامه های وب نیز استفاده شود و به طور فزاینده ای برای توسعه تلفن همراه نیز رایج شده است. ابزارهای Cross Platform مانند Xamarin این امکان را فراهم می کنند که برنامه های نوشته شده در C# درتقریبا هر دستگاه تلفن همراهی اجرا شود.

#C برای توسعه بازی

#C برای ایجاد بازی ها با استفاده از موتور بازی Unity که امروزه محبوب ترین موتور بازی است ، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بیش از یک سوم بازی های برتر با یونیتی ساخته شده اند و تقریباً 770 میلیون بازی فعال وجود دارند که با استفاده از موتور یونیتی ساخته شده اند. Unity همچنین برای VR استفاده می شود و 90٪ از کل Samsung Gear و 53٪ از کل بازی های Oculus Rift VR با استفاده از Unity ساخته شده اند.

#C ابزاری بسیار محبوب برای ایجاد بازی است ، بنابراین برای هر برنامه نویس که به صنعت توسعه بازی امیدوار است یا برای هر کسی که علاقه مند به واقعیت مجازی است ، می تواند یک انتخاب عالی باشد.

یادگیری #C آسان است - اما پیچیده است

#C ویژگی های بسیاری دارد که یادگیری آن را آسان می کند. C# یک زبان سطح بالا بنابراین خواندن کد های آن نسبتاً آسان است و بسیاری از پیچیده ترین کارها به صورت بسیار خلاصه انجام می دهد ، بنابراین برنامه نویس نیازی به نگرانی در مورد آنها ندارد. به عنوان مثال ، مدیریت حافظه از مسئولیت های کاربر حذف شده و توسط garbage collection scheme در NET. کنترل می شود.

#C همچنین یک زبان استاتیک است ، بنابراین قبل از تبدیل شدن به برنامه ، کد بررسی می شود. این امر باعث می شود اشتباهات را آسان تر پیدا کنید ، چیزی که می تواند برای افراد تازه کار مفید باشد.

اگرچه سینتکس #C سازگارتر و منطقی تر از ++C است ، اما هنوز هم موارد زیادی برای یادگیری دارد. #C یک زبان پیچیده است و تسلط بر آن ممکن است بیشتر از زبانهای ساده تر مانند پایتون زمان ببرد. این بدان معنی است که کاربران برای ایجاد برنامه های پیشرفته نیاز به یادگیری مقدار قابل توجهی از کد دارند.

#C یک مهارت مورد تقاضا است

قدرتمند بودن ، انعطاف پذیری و پشتیبانی خوب #C را به سرعت به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی موجود تبدیل کرده است. امروز ، C# چهارمین زبان محبوب برنامه نویسی است که تقریباً 31٪ از همه برنامه نویسان مرتباً از آن استفاده می کنند. همچنین سومین انجمن بزرگ در StackOverflow (که با استفاده از #C ساخته شده است) با بیش از 1.1 میلیون موضوع  برای C# است.

محبوبیت C# به یک بازار کار پر رونق تبدیل شده است - بیش از 17،000 شغل #C در هر ماه (در سطح جهان) با متوسط ​​حقوق بیش از 72000 دلار تبلیغ می شود. بطور محدود به ایالات متحده ، بیش از 6000 شغل در هر ماه با حقوق سالانه 92000 دلار تبلیغ می شود و در ایران نیز این زبان از محبوبیت بالایی برخوردار است و شرکت های زیادی در به دنبال برنامه نویس سی شارپ هستند و متوسط حقوق آن ها نیز در ماه بین 2.5 تا 4 میلیون است.

لینک های مرتبط

معرفی زبان #C

چگونه می توانم یک برنامه نویس #C شوم

معرفی زبان برنامه نویسی جاوا و بازار کار آن در ایران

مزایا و معایب پایتون

معرفی زبان پایتون

10 چیز که درباره جاوا نمی دانید

من می خواهم برنامه نویسی یاد بگیرم اما نمی دانم از کجا باید شروع کنم

اصطلاحات برنامه نویسی و تعریف ها

برنامه نویسی چیست؟

 

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است