معرفی زبان #C

در اواخر دهه 1990 شرکت مایکروسافت در رقابت با جاوا یک زبان برنامه نویسی جدید معرفی کرد که ادغامی از دو زبان C++ و Visual Basic بود که نام آن #C است. #C،جاوا،C،C++،PHP و Swift عضو گروه زبان های خانواده C هستند، دلیل این نام گذاری این است که این زبان ها syntax مشابهی دارند. با اینحال که این زبان در اواخر دهه ی 1990 معرفی شد یک زبان قدیمی نیست زیرا بطور دائم به روزرسانی برای این زبان منتشر میشود و دائم درحال رشد و پیشرفت است  تا جایی که نسخه 8 آن در  امسال معرفی شد.

شیئ گرایی

#C یک زبان شیئ گرا است. اما شیئ گرایی در برنامه نویسی به چه معناست؟

در واقع زبان های شیئ گرا از روی زندگی واقعی ساخته شده اند. در این زبان ها ما با یک سری اشیاء سر و کار داریم که هر شیئ یک سری صفات دارد و یک سری کار ها انجام می دهد برای مثال یک شیئ به نام ماشین داریم که صفات رنگ، مدل و غیره دارد و کار هایی مانند حرکت کردن و غیره را انجام می دهد.

شیئ گرایی در برنامه نویسی موجب سادگی برنامه نویسی و توسعه ی آسان تر اپلیکیشن می شود.

با#C چه کارهایی می توان انجام داد؟

درواقع زبان #C یک زبان پایه ای است. با یادگیری زبان C# می توانید ویندوز اپلیکیشن بنویسید اما اگر به برنامه نویسی سمت وب علاقه داشته باشید با یادگیری C# می توانید به راحتی سراغ Net. بروید و یا اگر برنامه نویسی موبایل علاقه دارید می توانید به راحتی سمت زامارین بروید و یا حتی اگر به انیمیشن علاقه دارید پس از C# می توانید سمت Unity بروید.

جامعه ی زبان #C

از نظر محبوبت می توان گفت که زبان#C پنجمین زبان برنامه نویسی است و به دلیل این محبوبت و قدمت آن جامعه ی پشتیبان بزرگی چه در ایران و چه در سراسر جهان دارد بطوری که اگر درطول برنامه نویسی خود به مشکلی برخورد کردید به راحتی می توانید در اینترنت سوال خود مطرح کنید و پاسخ آن را دریافت کنید.

آینده ی زبان #C

شرکت پشتیبان این زبان مایکروسافت است و این به آن معنی است که این زبان به این زودی ها قرار نیست از رده خارج شود و رشد خود را ادامه خواهد داد.

مزایای #C

سادگی یادگیری #C

بازارکار خوب در ایران

جامعه پشتیبان گسترده در سطح جهان

شیئ گرا بودن

همه منظوره و مدرن بودن

و ...

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است