بهترین فریم ورک های PHP برای توسعه وب

سالهاست که PHP یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه وب سایت ها و اپلیکیشن ها است. اگرچه این زبان کاملاً پایدار و مطمئن تلقی می شود ، اما از زمان انتشار تاکنون سهم منصفانه ای از تکامل را مشاهده کرده است. اما با گذشت زمان ، پیچیدگی وب سایت ها افزایش یافته است. برای ایجاد این وب سایت ها ، توسعه دهندگان باید صدها و هزاران خط کد بنویسند که این کار خسته کننده ای است و زمان زیادی را می طلبد. علاوه بر این ، توسعه دهندگان باید هر بار از ابتدا شروع کنند. اینجاست که فریم ورک های PHP به کار می آیند.

فریم ورک انتزاعی است که در آن نرم افزار ارائه دهنده ی عملکرد عمومی می تواند با استفاده از کد نوشته شده توسط کاربر قابل تغییر باشد. این فریم ورک ها توسعه سریع را به واقعیت تبدیل می کنند. فریم ورک های PHP دارای کد سازمان یافته و قابل استفاده مجدد هستند که می تواند به شما در کدزنی سریع تر کمک کند زیرا برنامه های وب که در چهارچوب ها کار می کنند به راحتی مقیاس پذیر هستند. بنابراین اگر شما یک مبتدی یا یک توسعه دهنده خبره باشید ، فریم ورک های PHP همیشه در انجام کارآمد و سریع پروژه به شما کمک می کنند. این روزها تعداد زیادی فریم ورک PHP وجود دارد ، بنابراین در این مقاله ما مختصراً از 10 مورد از بهترین فریم ورک های PHP را ارائه می دهیم تا به شما کمک کند براساس نیاز خود بهترین مورد را انتخاب کنید.

10 مورد از بهترین فریم ورک های PHP

1. Laravel

در صدر لیست ما ، فریم ورک جدید اما بسیار محبوب ، Laravel است. لاراول که در سال 2011 منتشر شد ، عرصه فریم ورک ها را دچار تحول کرد و اکنون مدتی است که در صدر جدول قرار دارد. محبوبیت عظیم لاراول را می توان به توانایی آن در مدیریت برنامه های وب پیچیده با امنیت و سرعت بالا در مقایسه با سایر چارچوب ها نسبت داد. همچنین با کاهش پیچیدگی کارهای معمول مانند Session ، Routing ، صف و احراز هویت ، روند توسعه را ساده می کند.

توسعه دهندگان همچنین Laravel را ترجیح می دهند ، زیرا اکوسیستم وسیعی را ارائه می دهد و همچنین آموزش های عالی در وبسایت رسمس خود لاراول وجود دارد. سایر ویژگی ها شامل پکیج های رمزگذاری قوی ، قابلیت بارگذاری بیش از حد با استفاده از روش های پویا و تعداد زیادی از قابلیت های دیگر است. ، برای شروع کار با Laravel به دلیل در دسترس بودن اسناد گسترده و مقدار زیادی از منابع آنلاین آموزش Laravel برای یادگیری، آسان است.

2. Symfony

Symfony در سال 2005 راه اندازی شد و قبل تر از بیشتر فریم ورک های PHP در بازار وجود داشته است ، که نشان می دهد اعتماد به توسعه دهندگان را با رشد و تکامل خود برای بیش از یک دهه حفظ کرده است. این فریم ورک یک فریم ورک گسترده PHP است و تنها فریم ورکی است که استانداردهای PHP و وب را کاملاً رعایت می کند. کامپوننت های Symfony توسط سیستم های مدیریت محتوای محبوب مانند Drupal ، OroCRM و PHP Bulletin Board (PHPBB) استفاده شده است.

Symphony به دلیل در دسترس بودن کتابخانه ها و مؤلفه های قابل استفاده مجدد ، اولین انتخاب برای بسیاری از توسعه دهندگان است که با استفاده از آنها می توانید کارهای مختلفی مانند تأیید اعتبار ، قالب بندی ، پیکربندی اشیاء و موارد دیگر را انجام دهید. Symfony وقتی به وظایف سازمانی در مقیاس بزرگ می رسد ، گزینه مناسبی در بین چارچوب های PHP است. علاوه بر این ، اکوسیستم Symfony گسترده است و توسط یک جامعه برنامه نویسی بسیار فعال پشتیبانی می شود و دارای هزاران آموزش عالی آنلاین Symfony برای شروع کار است.

3. CodeIgniter

CodeIgniter یک فریم ورک سبک است که به دلیل نصب بدون دردسر با پیش نیازهای تنظیمات حداقلی شناخته شده است. CodeIgniter ساده و در عین حال قدرتمند است و حجم آن 2 مگابایت است که حتی مستندات را نیز در بر می گیرد و بسیار مناسب برای توسعه وب سایت های پویا است ، زیرا بسیاری از ماژول های از پیش ساخته را ارائه می دهد که به ساخت اجزای قوی و قابل استفاده مجدد کمک می کند.

آنچه به محبوبیت CodeIgniter می افزاید ، کار کردن آن بر روی پلتفرم های مشترک و اختصاصی است. همچنین در مقایسه با سایر فریم ورک ها سرعت بسیار قابل توجهی دارد. با توجه به عملکرد خوب و سرعت بیشتر ، هنگام تهیه برنامه های سبک که روی سرورهای ساده اجرا می شوند بهترین انتخاب است. چندین ویژگی دیگر CodeIgniter شامل امنیت و رمزنگاری ساده ، مدیریت آسان خطاها است. این فریم ورک به خوبی مستندسازی شده است ، و برای مبتدیان یک انتخاب عالی است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید اینست که به روزرسانی های فریم ورک کاملاً ضعیف است ، بنابراین بهترین گزینه برای اپلیکیشن هایی که خواهان امنیت سطح بالا هستند ، نخواهد بود.

4. Zend Framework

بعدی در لیست ما Zend Framework است. Zend با توجه به ویژگی هایی مانند رابط ها و وراثت قابل گسترش است ، Zend با استفاده از روش چابک ساخته شده است و هدف آن ارائه برنامه های با کیفیت بالا در سطح سازمانی است. این فریم ورک کاملاً شی گرا است و با حفظ سرعت ، امنیت ، عملکرد و قابلیت توسعه در ذهن ساخته شده است. Zend قابلیت شخصی سازی بالایی را ارائه می دهد و مطابق با شیوه های برتر PHP است ، که برای توسعه دهندگان که مایل به کارکردهای خاص پروژه هستند بسیار مفید است.

به دلیل حساسیت در برنامه های سازمانی ، Zend کامپوننت هایی را برای کارهایی مانند تأیید اعتبار ، خدمات ، فرم ها و موارد دیگر ارائه می دهد. اما حتی با وجود ابزارهای بسیاری که زندگی یک توسعه دهنده را نسبتاً آسان می کند ، هنوز هم برای توسعه سریع برنامه ایده آل نیست. پکیج های فریم ورک Zend از جمله ابزار برنامه نویسی ، ابزار دیباگ کردن آنلاین و رابط کاربری مقیاس پذیر برای وب سایتهای پیچیده مفید است. با این حال ، فریم ورک Zend یکی از دشوارترین فریم ورک های برای یادگیری محسوب می شود ، به خصوص اگر مبتدی باشید.

5. FuelPHP

FuelPHP یک فریم ورک PHP قابل انعطاف و قابل گسترش است که محدود به الگوی اصلی Model-View-Controller (MVC) نیست بلکه از جانشین آن ، Hierarchical-Model-View-Controller (HMVC) در سطح معماری فریم ورک نیز می تواند استفاده کند. همچنین می تواند یک کلاس با نام کلاس Presenter (که قبلاً با عنوان ViewModel شناخته می شد) در بین لایه های Controller و View به منظور حفظ منطق مورد نیاز برای تولید View ، اضافه می کند.

فریم ورک FuelPHP بر روی امنیت تمرکز دارد و با استفاده از تعدادی از ویژگی ها ، نگرانی هایی را برطرف می کند ، که شامل فیلتر ورودی و URI به همراه رمزگذاری خروجی است. بسیاری از ویژگی های دیگر که با این فریم ورک همراه هستند عبارتند از پیاده سازی HMVC ، سیستم مسیریابی URL ، سیستم کش کردن و محافظت از آسیب پذیری.

6. Slim

آیا به دنبال ایجاد برنامه های ساده و در عین حال قدرتمند وب هستید؟ Slim فریم ورک PHP مورد نظر شماست. Slim یک میکرو فریم ورک است و ایده پشت Slim (و به طور کلی فریم ورک های کوچک) این است که به تمام ویژگی های یک فریم ورک کامل نیاز ندارند بسیار عالی است.

اگرچه Slim از نظر ماهیت حداقلی است ، اما دارای ویژگی های غنی مانند routing URL ، Session و رمزگذاری کوکی ها ، حافظه کش HTTP در سمت کلاینت و پشتیبانی از پیام های فلش در درخواست های HTTP است. این فریم ورک توسط توسعه دهندگان که قصد توسعه API ها و خدمات RESTful را دارند ، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. Slim آموزش های خوبی برای مبتدیان دارد.

7. Phalcon

Phalcon یک فریم ورک PHP کامل است که در ابتدا به زبانهای برنامه نویسی C و++ C نوشته شده است. Phalcon در اصل یک افزونه C است اما نگران نباشید نیازی به یادگیری C نیست. برجسته ترین ویژگی های فریم ورک Phalcon این است که سریع است. این امر به این دلیل است که برخلاف سایر فریم ورک های موجود در بازار ، از تعداد معدودی از منابع استفاده می کند. این سرعت می تواند برای توسعه دهندگان که با سیستم هایی کار می کنند که هزینه سربار زیادی را ارائه نمی دهند ، بسیار مهم باشد. این فریم ورک از سال 2012 به طور مداوم به روز شده است و در نسخه های اخیر شاهد پیشرفت های کمی بوده است. آخرین نسخه پشتیبانی دارای مؤلفه هایی مانند ORM ، MVC و کش کردن است. و همچنین شامل پشتیبانی از PHP 7 است.

8. Aura

برخلاف سایر فریم ورک های PHP که به آنها اشاره کردیم ، Aura مجموعه ای از کتابخانه های جدا شده برای PHP است. Aura اغلب به روز می شود و نگهداری آن مناسب برای برنامه های ابتدایی است. ویژگی اصلی Aura این است که هر کتابخانه در دسترس خود است و ممکن است به طور مستقل در هر پروژه و بدون هیچگونه وابستگی مورد استفاده قرار گیرد.

انعطاف Aura بسیار بالا است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا هر تعداد کتابخانه را مطابق آنچه در پروژه هایشان لازم است ادغام سریع و کارآمد کنند. مستندات هر کتابخانه نیز در فریم ورک موجود است. این فریم ورک برای افرادی که ترجیح می دهند کد بدون هیچ گونه وابستگی وابستگی بنویسند ، مورد استفاده قرار گیرد.

9. Yii 2

براساس این مفهوم که هرکاری را خودتان از اول انجام ندهید ، Yii 2 یک فریم ورک شی گرا است و جانشین فریم ورک قدیمی تر  Yii است. Yii 2 برای توسعه وب سایت در مقیاس بزرگ مناسب است زیرا می توان به راحتی با ویژگی های jQuery و AJAX یکپارچه شود. تکنیک lazy load در Yii2 باعث می شود که سریعتر از سایر فریم ورکهای موجود کار کند.

علاوه بر این ، Yii 2 با یک تولید کننده بسیار قوی کد به نام Gii همراه است. عملکرد Gii سهولت در روند برنامه نویسی شی گرا و نمونه سازی سریع است ، که یک رابط مبتنی بر وب را فراهم می کند و به برنامه نویس کمک می کند تا کد مورد نظر را به صورت تعاملی تولید کند. سایر ویژگی ها عبارتند از: زمان توسعه کوتاه ، در دسترس بودن چندین پکیج برای امنیت و مجموعه های پیکربندی برای سرعت بخشیدن به کار ها می باشد.

10. CakePHP

این فریم ورک ده ساله هنوز هم جزو محبوب ترین فریم ورک ها است ، فقط به این دلیل که این تغییر جدید را اتخاذ کرده و خود را به روز نگه داشته است. با هر نسخه جدید ، ویژگی های جدیدی را ارائه داده است. آخرین نسخه این فریم ورک ویژگیهایی از قبیل بهبود توانایی ایجاد کتابخانه های مستقل اضافی را معرفی کرده است. این فریم ورک نیز برای یادگیری ساده و آسان است ، زیرا فقط به یک وب سرور و یک نسخه از فریم ورک نیاز دارد.

CakePHP گزینه مناسبی برای پروژه های کاربردی تجاری است زیرا امنیت بالایی را با ویژگی هایی مانند جلوگیری از SQL injection و بسیاری ویژگی های دیگر را ارائه می دهد. سایر ویژگی ها عبارتند از وراثت ، اعتبار سنجی و ساخت سریع کلاس مناسب است.

کدام فریم ورک برای من مناسب است؟

فریم ورک های PHP به منظور ساده سازی روند توسعه و کاهش کار مورد نیاز در ایجاد اپلیکیشن ها طراحی شده اند. هر فریم ورک در داخل و خارج از این لیست مجموعه ای از ویژگی های خاص خود را به همراه لیستی از نقاط ضعف خواهد داشت و همه آنها با توجه به مستندات و پشتیبانی جامعه ، به همراه پشتیبانی رسمی از سازنده ، متفاوت هستند. بنابراین تصمیم گیری درباره بهترین فریم ورک بستگی به الزامات پروژه ای که در آن کار می کنید و پیش نیازهای شما در مورد عواملی مانند امنیت ، مقیاس پذیری ، سهولت استفاده و موارد دیگر بستگی دارد. بنابراین قبل از انتخاب یک فریم ورک ، الزامات خود را درک کنید.

مقالات مرتبط

مقایسه پایتون و PHP

لاراول چیست و چرا باید آن را یاد بگیریم؟

 

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است