برترین جایگزین های Angular

Angular یکی از محبوب ترین فریم ورک های JavaScript است و توسط شرکت هایی مانند Paypal ، Upwork ، Nike ، Google ، Sony ، HBO و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه وب توسعه یافته Google در سال 2009 با نام AngularJS منتشر شد. اما نسخه دوم این فریم ورک به Angular تغییر نام داد ، که در ابتدا در سال 2014 منتشر شد و برای دستیابی به نسخه کامل در سال 2016 پیش نمایش های مختلفی به وجود آمد. آخرین نسخه Angular 6.0.0 منتشر شده در ماه مه 2018 است که بیشتر روی ابزار متمرکز شده نه فریم ورک است. اگرچه محبوبیت Angular روز به روز در حال افزایش است ، اما ایراداتی نیز دارد.

جایگزین های برتر Angular

برای کمک به توسعه دهندگان جوان و متخصص ، ما جایگزین های برتر Angular در سال 2020 را برای شما لیست کرده ایم.

Aurelia

Aurelia توسط سازندگان آن، به عنوان "نسل بعدی فریم ورک UI" معرفی شده است و به دلیل برخی از ویژگی های آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. Aurelia یک فریم ورک کامل است اما تعدادی کتابخانه نیز دارد که به طور هم زمان با رابط های کاملاً تعریف شده کار می کنند ، و بسیار ماژولار و انعطاف پذیر است ، اما Angular این ویژگی ها را ندارد ، زیرا در حالت ایده آل به عنوان یک فریم ورک یکپارچه با همه ساخته شده است. علاوه بر این در Aureliaبرخلاف Angular نیاز به تعریف controller برای view-model ها نیست. انعطاف پذیری Aurelia باعث می شود فریم ورکی آسان و جایگزین مناسبی برای Angular باشد.

Vue.js

Vue.js یک فریم ورک open source است که در درجه اول برای ایجاد رابط های کاربری (UI) ساخته شده است و در سال 2014 منتشر شد. Vue.js با ایده استخراج بهترین ویژگی های Angular و ایجاد یک فریم ورک سبک ایجاد شد. حتی اگر نسخه های اخیر از Angular به اندازه قابل توجهی کم حجم باشند ، Vue.js به راحتی Angular را شکست می دهد. یک پروژه کامل Vue.js نسبت به پروژه های Angular سبک تر است. با حرکت به سمت انعطاف پذیری ، Vue بسیار انعطاف پذیرتر از Angular است و توانایی توسعه ساختار برنامه خود را به توسعه دهندگان می دهد. سرانجام ، Vue.js بر خلاف Angular یادگیری آسان تری دارد و فریم ورکی است که یادگیری آن آسان است.

React

React از زمان انتشار ، یک کتابخانه محبوب جاوا اسکریپت بوده و گزینه ای برای بسیاری بوده است. در سال 2013 منتشر و توسط فیس بوک نگهداری می شود ، React عمدتاً برای ایجاد رابط های کاربر ساخته شده است. React به گزینه ای برای بسیاری از توسعه دهندگان تبدیل شده است ، زیرا یادگیری آسان ، بسیار انعطاف پذیر تر ، سرعت بروزرسانی بالا ، سبک و پشتیبانی فیس بوک برای سهولت در روند مهاجرت بین نسخه های مختلف را دارد. با توجه به این ویژگی ها ، شرکت هایی مانند Netflix ، Yahoo ، Codecademy ، Whatsapp و بسیاری دیگر تصمیم به استفاده از React گرفتند.

Mithril

Mithril كتابخانه جاوا اسكریپت كوچك و آسان است كه در ابتدا در سال 2014 منتشر شد و یك API كوچك است كه به كاربرانی که می خواهد فقط برای شروع كار چند كاركرد را بیاموزند مناسب است بنابراین اولین انتخاب بسیاری از افراد بوده است . در کنار یک منحنی یادگیری آسان ، Mithril در مقایسه با Angular بسیار سریع است ، زیرا از کد کمتری برای اجرا استفاده می کند. به روزرسانی های منظم ، Mithril را سریعتر کرده و افزونه های جدید ویرایش و قالب بندی را آسان تر کرده اند.

Riot

Riot یک کتابخانه UI مبتنی بر کامپوننت است که ویژگی های حیرت انگیزی را نسبت به سایر مدعیان موجود در بازار ارائه می دهد. Riot از تگ های سفارشی استفاده می کند ، که با ترکیبی از HTML و JavaScript مربوطه یک کامپوننت با قابلیت استفاده مجدد ایجاد می کند. این تگ ها به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از HTML ، Viewهای پیچیده ای بسازند ، که باعث می شود سینتکس قابل خواندن توسط انسان باشد. علاوه بر این ، سبک است اما در مورد ویژگی های مورد نیاز برای یک کتابخانه UI تضمینی نمی دهد. در کنار سبک بودن ، یادگیری آن بسیار آسان است ، به همین دلیل در بین توسعه دهندگان بسیار محبوب است.

Knockout

Knockout.js که در اوایل سال 2017 منتشر شد ، به عنوان یک پیاده سازی جاوا اسکریپت مستقل از الگوی Model-View-ViewModel ، در حوزه توسعه دهندگان بسیار مشهور شد. Knockout در درجه اول بین مبتدیان محبوب است زیرا یادگیری آن بسیار آسان است و مانع ورودی کمی دارد. ویژگی های اصلی Knockout شامل پشتیبانی عالی از مرورگر ، تمرین های داخلی برای یادگیری آسان تر ، مدل های پویا ، اتصال آسان داده ها و پشتیبانی از قالب داخلی است. اگرچه ممکن است جایگزین مناسبی برای Angular نباشد ، اما تعداد بیشتری از توسعه دهندگان در حال روی آوردن به Knockout هستند.

Backbone

Backbone مدت کوتاهی پس از Angular منتشر شد ، Backbone.js یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که بر اساس مدل طراحی Model–view–presenter  (MVP) طراحی شده است. مجموعه های موجود در Backbone کاملاً با کتابخانه جاوا اسکریپت Underscore.js یکپارچه شده است و به توسعه دهندگان امکان می دهد تا روش های تأیید شده (توابع را که به توسعه دهندگان امکان دستکاری داده ها می دهند) را مستقیماً روی اشیاء Backbone فراخوانی کنند. همچنین ، Backbone بسیار انعطاف پذیر و سبک است. از آنجا که Backbone قبل تر از بسیاری از فریم ورک های موجود در بازار وجود داشته ، تعداد زیادی دنبال کننده دارد و تعداد زیادی از پروژه های ایجاد شده Backbone بصورت آنلاین در دسترس هستند.

Polymer

Polymer یک کتابخانه جاوااسکریپت Open source است که برای ساخت برنامه های وب با استفاده از کامچوننت ها ساخته شده است و تعدادی نسخه پایدار تولید کرده است و توسط توسعه دهندگان گوگل و تعدادی از همکاران GitHub در حال توسعه است. محبوبیت Polymer را می توان از این واقعیت درک کرد که شرکت هایی مانند Netflix ، Electronic Arts (EA) ، Coca-Cola ، IBM مک دونالد و سرویس های Google مانند Google Play Music ، YouTube و Google Earth از آن استفاده می کنند. این استفاده گسترده به دلیل ویژگی های آن مانند سبک بودن ، انعطاف پذیری و اکوسیستمی که به راحتی قابل دسترس است، می باشد.

Ember

Ember.js یک فریم ورک وب open source جاوااسکریپت است که در دسامبر 2011 منتشر شد. Ember در بین توسعه دهندگان محبوب است زیرا به آنها کمک می کند تا با استفاده از آن ، برنامه های وب مقیاس پذیر ایجاد کنند. این فریم ورک بر اساس Model-view-viewmodel (MVVM) است. بسیاری از وب سایت ها و برنامه های معروف مانند LinkedIn ، Vine ، Twitch ، Chipotle ، Apple Music و Discourse از Ember استفاده می کنند. این امر به دلیل درک آسان API ، دسترسی آسانتر به ویژگی های jQuery و مجموعه ای از قالب های به روزرسانی خودکار است. اما بزرگترین اشکال Ember حجم آن است که باعث می شود در پروژه های ساده حجم آن بیش از حد شود.

Sencha Ext JS

Sencha Ext JS یک فریم ورک کاربردی است که برای ایجاد برنامه های تعاملی وب برای چندین سیستم عامل استفاده می شود. در حالی که این مورد یک فریم ورک کامل برای ساختن برنامه های تک صفحه ای است ، می توان از آن به عنوان یک فریم ورک کاملاً مؤلفه ای برای ایجاد شبکه پویا در صفحات استاتیک نیز استفاده کرد. در نسخه های جدید وابستگی به کتابخانه های خارجی را کاهش دادره شده و استفاده از آنها اجباری نمی باشد.

برای بسیاری از توسعه دهندگان ، انتخاب یک فریم ورک ممکن است مهم نباشد ، اما در پایان ، مواد استفاده شده تصمیم می گیرند که ساختمان چقدر قوی خواهد بود. هر فریم ورک یا کتابخانه دارای مجموعه ای از جوانب مثبت و منفی است ، و توسعه دهندگان تصمیم می گیرند که از چه فریم ورکی می خواهند استفاده کنند. اگرچه Angular از زمان انتشار تا به امروز بسیار موفق بوده است اما گزینه های بسیاری وجود دارد که آن ها نیز خوب هستند.

مقالات مرتبط

10 فریم ورک برتر جاوااسکریپت در سال 2020

چرا باید Angular را یاد بگیریم؟

معرفی Vue.js و بازار کار آن در ایران

معرفی Angular

معرفی React

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است