برترین جایگزین های Bootstrap

مدت زیادی است که Bootstrap یکی از محبوب ترین فریم ورک های front end است و در لیست برترین های بسیاری از توسعه دهندگان قرار گرفته است. فریم ورک های زیادی مانند Bootstrap در هنگام طراحی front end وب سایت ها وجود ندارد. Bootstrap دومین پروژه پر ستاره در GitHub است که بیش از 127000 ستاره تا سپتامبر 2018 دارد. در حالی که بدون شک Bootstrap در کاری که انجام می دهد شگفت انگیز است ، چند فریم ورک دیگر نیز وجود دارد که به همان اندازه خوب هستند و ممکن است مناسب باشند. نیاز شما بهتر است در اینجا 10 جایگزین Bootstrap برای شما وجود دارد.

Foundation

Foundation "فریم ورکی برای هر وسیله ای است." این همان چیزی است که آنها خود می گویند و مطمئناً درست هستند. با وجود همه قدرت گرفتن از یک چارچوب پیشرفته ، Foundation مطمئناً قوی ترین جایگزین برای بوت استرپ است. به عنوان مثال Foundation توسط برخی از بزرگترین سازمان های جهان مانند ادوبی ، آمازون ، HP ، eBay و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این شامل تمام اجزای لازم یک برنامه مانند یک طراحی responsive ، دکمه ها ، تایپوگرافی اساسی و بسیاری از عناصر UI دیگر است.

علاوه بر این، آنها یک " Foundation ایمیل" نیز دارند که فریم ورکی برای کدزنی HTML ایمیل به صورت responsive است. از این رو ، هر زمان که به دنبال جایگزینی برای Bootstrap هستید ، سعی کنید Foundation را امتحان کنید.

Bulma

bulma-cssBulma حدود 3 سال پیش به بازار آمد و فوراً محبوب شد. Bulma  یکی از اولین فریم ورک های CSS بود که یک شبکه کامل فلکس باکس را پیاده سازی کرده بود. به غیر از این ، گزینه های بسیاری از قطعات مورد نیاز برای کدگذاری هر نوع وب سایت را در اختیار دارد. Bulma دارای طیف های زیبایی از رنگ ها است و اگر ما آن را زیباترین فریم ورک موجود در بازار بنامیم ، اشتباه نخواهد بود. Bulma می تواند مستقیماً مورد استفاده قرار گیرد تا وب سایتهایی با ظاهر بسیار زیبا و با حداقل تلاش را بسازید.

تنها افت نزولی که در مقایسه با Bootstrap و Foundation وجود دارد ، Bulma تنها یک چارچوب CSS است ، بدون JavaScript. بنابراین مجبور خواهید بود JavaScript یا Jquery خود را بنویسید تا تعامل های اساسی را انجام دهد. به طور کلی ، Bulma یک جایگزین عالی برای Bootstrap است ، که مرتبا نیز به روز می شود.

Skeleton

Skeleton یک فریم ورک سبک CSS است ، که اکثراً به دلیل ویژگی 12 ستونی اش ، که از ردیف ها و ستون ها تشکیل شده است ، مشابه سایر شبکه های CSS است شناخته شده است. نسخه جدید Skeleton یک رویکرد موبایل را اتخاذ کرده است ، بدون در نظر گرفتن اندازه صفحه نمایش ، وبسایت را درمرکز توجه قرار می دهد . از آنجایی که Skeleton سبک است ، می تواند روند توسعه front end را سرعت بخشد.

در صورت تمایل به ایجاد چیزهای کوچک و سر راست و بدون نیاز به عبور از انبوه ابزارهای فریم ورک های بزرگتر ، Skeleton جایگزین مناسبی برای Bootstrap است. Skeleton اجزای اساسی مانند دکمه ها ، لیست ها ، فرم ها ، جداول و موارد دیگر را در اختیار توسعه دهنده قرار می دهد که برای شروع کار کافی است.

Pure

Pure.css یک فریم ورک CSS است که مجموعه ای از ماژول های CSS است. راز Pure در حجم آن نهفته است که بسیار سبک است زیرا مناسب برای تلفن های همراه نیز می باشد، که در آن اندازه پرونده های کوچک ضروری است. این فریم ورک صرفاً دارای CSS است.

Pure به شما اجازه می دهد تا با استفاده از grid ها ، منوها ، فرم ها ، دکمه ها و موارد دیگر ، طرح های responsive ایجاد کنند. این فریم ورک کوچک اما در عین حال مفید در مورد دستگاه های تلفن همراه از Bootstrap بهتر است.

Groundwork

Groundwork یک فریم ورک front end انعطاف پذیر ، سبک و responsive است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های وب مقیاس پذیر و در دسترس ایجاد کنند. این سیستم از یک سیستم بسیار قابل تنظیم ، پاسخگو و سازگار استفاده می کند ، که این فریم ورک را قادر می سازد تا روی هر نوع صفحه نمایش یعنی نوت بوک، تلفن های همراه و حتی صفحه های بزرگ کار کند.

این چارچوب برای شخصی سازی آسان است و می توانید برای عملکردهای اضافی ، سبک های خود را تنظیم کنید. این فریم ورک برروی Sass و Compass ساخته شده است .

Cardinal

Cardinal  یک فریم ورک CSS است که برای کارایی بالا ، مقیاس پذیری و قابلیت حفظ آن ساخته شده است. این فریم ورک اول موبایل را درنظر میگیرد و باعث می شود تا توسعه دهندگان بتوانند UI ها ، برنامه ها و وب سایتهای responsive را بسازند ، مقیاس بندی و نگهداری کنند.

این فریم ورک با تعدادی کلاس راهنما برای استفاده سریع بر روی یک عنصر ، باعث کاهش زمان توسعه می شود. Cardinal همچنین پشتیبانی از بیشتر مرورگرهای مدرن مانند Google Chrome ، Mozilla Firefox ، Safari ، iOS Safari و Android را دارد. توجه این فریم ورک به موبایل آن را جایگزین مناسبی برای Bootstrap کرده است.

powertocss

powertocss یک فریم ورک front end سبک است که بر اساس اصول معماری مقیاس پذیر و مدولار برای CSS (SMACSS) طراحی شده است. یادگیری این فریم ورک با اسامی کلاس ساده و آسان ، مانند button . column و موارد دیگر آسان است.

این فریم ورک کوچک در مقایسه با نام های پیشرو در بازار بسیار سریع رشد کرده است و بر اساس اصل یادگیری سریع ، بارگیری سریع و رشد سریع کار می کند و بر روی فناوری open source ساخته شده است ، قابل تنظیم است و همچنین می توانید آن را شخصی سازی کنید.

Mueller

یک سیستم گرید responsive و ماژولار Mueller ، بر روی Sass و Compass (فریم ورک نوشتن CSS منبع باز) ساخته شده است. Mueller  به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا طبق اضافه کردن کلاس ها مستقیم به عناصر با استفاده از یک تابع grig (grid()grid ایجاد کنند تا عناصر HTML مرتب و تمیز شوند.

سیستم grid به ویژه برای وب سایتهای معروف Pinterest ، برای ایجاد طرح های responsive و سازگار بسیار مفید است. این سیستم دسترسی کامل به عرض ستون ، نمایش دادن رسانه ها و بسیاری موارد دیگر را فراهم می کند.

Bootflat

bootflat  روی Bootstrap 3  ساخته شده است. Bootflat یک فریم ورک open source است که برای تولید طراحی های وب خیره کننده طراحی شده است. توسعه دهندگان با استفاده از Bootflat می توانند برنامه های وب ظریف را با روشی سریعتر و آسانتر با تکرار کمتر ایجاد کنند. اجزای سازنده این فریم ورک با استفاده از HTML5 و CSS3 ساخته شده است و به همراه چندین طرح رنگی داخلی برای شخصی سازی آسان و ارائه می شود.

Materialize

Materialize یک فریم ورک front end مدرن  و responsive است که بر اساس اصول طراحی Material Google ساخته شده است. Material Design یک زبان طراحی ساخته شده توسط گوگل است که روشهای سنتی طراحی را به همراه نوآوری و فناوری ترکیبی می کند. این فریم ورک برای توسعه دهندگان که بدون هیچ کد پیچیده ای، مایل به تجربه Design Material در وب سایت خود هستند مناسب است. توسعه دهندگان این فریم ورک همچنین نمونه های کد و مستندات مفصلی را برای کمک به کاربران جدید برای شروع کار با فریم ورک ارائه کرده اند.

پینوشت

یافتن فریم ورک مناسب کار دشواری است ، زیرا گزینه های بی شماری وجود دارد ، اما لازم است که به جستجوی آن فریم ورکی بپردازید که متناسب با نیاز شما باشد.

گزینه های جایگزین Bootstrap که در مقاله ذکر شد ، جوانب مثبت و منفی خود را دارند ، اما می توانند انتخاب مناسبی برای پروژه شما باشند. اگرچه Bootstrap هنوز هم فریم ورک پیشرو است ، اما بسیاری از گزینه های دیگر سرعت و محبوبیت خود را بدست می آورند.

نظر شما

0 نظر

نظری ثبت نشده است